YKS 2023 Serüvenim

Hocam 3.5 saat mi uyuyorsun ben yanlış mı görüyorum?
Orada yazan ders bitiş saati. Dersler bittiği zaman 30DK-45DK arası F/A-18C kullanma kılavuzu okuyorum. Sabah da 5.00'da program başladığı için 15DK erken kalkıp el yüz yıkama, kahve hazırlama vs yapıyorum. Sandılar Rakas uyudu. :)

Orada yazan ders bitiş saati. Dersler bittiği zaman 30DK-45DK arası F/A-18C kullanma kılavuzu okuyorum. Sabah da 5.00'da program başladığı için 15DK erken kalkıp el yüz yıkama, kahve hazırlama vs yapıyorum. Sandılar Rakas uyudu. :)
Hocam nasıl o kadar az uykuyla yapabiliyorsunuz? Bende düşürmek istiyorum uyku süremi ancak ölü gibi oluyorum 30 dk bile düşse.

TYT için çabalayan biri olarak bana öneriniz ne olur peki hocam? Cidden 10k hedefi başarmak isteyenler koyar diye düşünüyorum. Başarmak isteyen de önceden yaptığı hataları kapatmakla meşguldur. Sizin hatanız neydi? Bana ne önerirsiniz YKS için? TYT için çabalıyorum. 9. sınfım.

Hocam nasıl o kadar az uykuyla yapabiliyorsunuz? Bende düşürmek istiyorum uyku süremi ancak ölü gibi oluyorum 30 dk bile düşse.
Türk Hava Kuvvetleri tatbikatta 0 puan aldığından beri gözlerime uyku girse ne girmese ne? Kolay değil dostum. Günde 5 bardak kahve, 10 bardak çay içerim. Üstelik bunlar dışında 4 kilo su. Yoksa uyku bastırıyor. Ama birilerinin birşeyi değiştirmesi için dirsek çürütmesi gerek.
TYT için çabalayan biri olarak bana öneriniz ne olur peki hocam? Cidden 10k hedefi başarmak isteyenler koyar diye düşünüyorum. Başarmak isteyen de önceden yaptığı hataları kapatmakla meşguldur. Sizin hatanız neydi? Bana ne önerirsiniz YKS için? TYT için çabalıyorum. 9. sınfım.
Sana söylebeliceğim tek şey 9 ve 10 da sadece derslerine çalış. Program kur kendine. Fazla kasma şimdiden kendini. 11. sınıfa geldiğinde de konu aç, ben veya başka arkadaşlar ona göre yardımcı oluruz.

Türk Hava Kuvvetleri tatbikatta 0 puan aldığından beri gözlerime uyku girse ne girmese ne? Kolay değil dostum. Günde 5 bardak kahve, 10 bardak çay içerim. Üstelik bunlar dışında 4 kilo su. Yoksa uyku bastırıyor. Ama birilerinin birşeyi değiştirmesi için dirsek çürütmesi gerek.

Sana söylebeliceğim tek şey 9 ve 10 da sadece derslerine çalış. Program kur kendine. Fazla kasma şimdiden kendini. 11. sınıfa geldiğinde de konu aç, ben veya başka arkadaşlar ona göre yardımcı oluruz.
Başka çare yok dirsekler çürüyecek! Başarılar hocam, hak ediyorsunuz.

Selam, YKS 2023 için hazırlanmaktayım. Kendime ve çevremdekilere 1 yıl içerisinde ilk 10k sıralama yapıp tıp fakültesi kazanabilmenin mümkün olduğunu kanıtlamak istiyorum. Yaklaşık 3.5 - 4 ay gibi bir süredir tempolu bir şekilde çalışıyorum. Sizlerin de kendimin de motive olması için böyle bir konu açmak istedim belki devam ettiririm bilmiyorum. Bir şeyleri başarmam lazım ve bunu okuyan kişi beni hiç tanımıyor, belki bir başarı hikayesi olur ha?

Ekim ayında TYT netlerim 42-43 civarı iken şu anda 80-85 bandında. AYT'de aynı şekilde 20 netlerden 40-45'lere çıkmış bulunmakta. Sınava yaklaşık 5.5 ay var ve hala netler istediğim düzeyde değil ancak başaracağım, daha doğrusu başarmak dışında başka bir ihtimalim yok. Lanet sınav için ne kadar yorulsam ve sıkılsam da seviyormuş gibi yapmak zorundayım bazı şeyleri. Mesela saat 00.00'da yatıp 06.00'da kalkmak ve 9 saat okula gitmek gibi.

Gün gün neler yaptığımı ve ne kadar çalıştığımı paylaşacağım bir konu olacak, katılmak isteyenler eşlik edebilir. Her şey gönlünüzce olur umarım.

Bugün 4 Ocak 2023 ve yarın TYT denemem var, ertesi gün de AYT.
-TYT fizik elektrostatik konu çalışması.
-AYT kimya gazlar soru çözümü.
-AYT mat diziler soru çözümü.
-TYT geometri üçgen soru çözümü.
-Paragraf 20 soru.
-Problem 20 soru.

5.30 saatlik bir çalışma bekliyor beni. Maalesef okula gittiğim için geç geliyorum. Bu yüzden bu kadar vakit kalıyor.

Allah hepinize sabır versin umarım hak eden herkes yüksek alır başarılar.

Selamlar öncelikle, bugün ders çalışamadım. Oturup bir analiz yapacağım detaylı bir şekilde. Koçluk almayı düşünüyordum ancak koç olarak en iyi kişinin kendim olduğuna karar verdim. AYT denemesi attık bugün, 20 net AYT mat ve 25 net fen geldi. Fen düşmüş ancak AYT mat 8 net artmış. Çok yoruldum ve motivasyonumu kaybediyorum yavaş yavaş. Pes etmek yok.

Allah hepinize sabır versin umarım hak eden herkes yüksek alır başarılar.
Çok teşekkür ederim hocam umarım herkes hak ettiğini alır.

Yeni konular

Geri
Yukarı