YKS 2025 nasıl hazırlanmalı?

Kuzenim TYT'yi neredeyse fulledi, mat 39 doğru 1 yanlış yaptı, 4000'e girdi, AYT'de o kadar iyi yapamadı 20K'lara düştü, Bolu tıpa gitti, belki 1 soru daha az yapsa Rize- Kars gibi son sıradaki tıplara gidecekti, 2 soruyla tıp kazanamayacaktı. Yani bu harbiden de çok ciddi bir çalışma ve altyapı gerektiriyor, örnek verdiğim çocuk ilk okuldan beri inek ve notları yüksek bir öğrenciydi. Gerçekçi biçimde düşünmen gerekiyor. Yine de cevabın evet de olsa hayır da olsa elinden geldiğince tüm konuları bitir, sınava birkaç ay kala denemeler çözmeye başla, eğer bu yola giriyorsan hedef bölümüne göre kaçıncı viteste gideyim diye düşünüp zaman kaybetmene gerek yok, Allah ne verdiyse çalışacaksın işte ve genellikle sınava 1-2 hafta kala çözdüğün denemeler aşağı yukarı sınavda ne yapacağını gösterir. Ama korkma, ben YDT'den sınava kadar max 65-68 net çıkarırdım sınavda 72 çıkarmıştım, yukarı atma ihtimali de var.

Arkadaşlar temelim orta seviye dediğim;
Türkçe 28-30 civarı (dil bilgisinden eksiğim)
Sosyal 12-13 ( bilgi gereken sorularda eksikliklerim var)
Matematik: 20 üstü yapıyorum(geometride eksiğim)
Fen: 12-13 civarı(fiziğim eksik)
AYT'de:
AYT matematik 17-18 netim var lti daha çalışmadım.
AYT fen: Kimyadan bilgim var ortalama 15 net geliyor.
TYT'de 75, aytdede ortalama 30 bandında yapıyorum.
Benim kendime dair genel eksik tespitlerim bunlar eksiklerimin farkındayım sadece biraz fikir alışverişi yapmak istedim yukarıda arkadaşın dediği gibi AYT matematik, din veya felsefe gibi dersler ile tabii ki bir olamaz fakat her derse gerekli ehemmiyeti vermek gerektiğinin farkındayım bakalım umarım hedeflerimize ulaşırız bu netlere göre yine tavsiyelerinize açığım :)

Geri
Yukarı