YKS'ye çalışamıyorum

Serefsyy081

Decapat
Daha fazla  
Bu sene mezuna kaldım ve sınava neredeyse 165 gün falan kaldı. Bu sene 2 yıllık güzel bir şehir bilgisayar programcılığı bölümü istiyorum oradan kendimi geliştirip ilerletmeyi düşünüyorum fakat bu sene dershaneye gitmekle beraber TYT'ye bir türlü hazırlanamıyorum, ne yapacağımı bilmiyorum sadece günüm paragraf çözmekle bitiyor. Bölme işlemi dahi yapamıyorum matematikte. Ortaokul eksiklerim çok, 2 yıllık okusam mı bilemedim, ne yapsam? Eve gelip tam çalışacağım diyorum aklım başka şeylere odaklanıyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Futbolda biraz iyi oyuncu sayılırım, kodlama yeteneğimde az çok vardır. Sizce ne yapmam gerekiyor? Evde tek yaşıyorum.

Hayatta herkes farklı bir noktada pişmanlık duyar siz o pişmanlığı daha yasamadiginiz için çalışamıyorsunuz. Sınav sonrası çemişgezek üniversitesi at eğitmenligi kazanınca aklınız başınıza gelir.

Bu sene mezuna kaldım ve sınava neredeyse 165 gün falan kaldı. Bu sene 2 yıllık güzel bir şehir bilgisayar programcılığı bölümü istiyorum oradan kendimi geliştirip ilerletmeyi düşünüyorum fakat bu sene dershaneye gitmekle beraber TYT'ye bir türlü hazırlanamıyorum, ne yapacağımı bilmiyorum sadece günüm paragraf çözmekle bitiyor. Bölme işlemi dahi yapamıyorum matematikte. Ortaokul eksiklerim çok, 2 yıllık okusam mı bilemedim, ne yapsam? Eve gelip tam çalışacağım diyorum aklım başka şeylere odaklanıyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Futbolda biraz iyi oyuncu sayılırım, kodlama yeteneğimde az çok vardır. Sizce ne yapmam gerekiyor? Evde tek yaşıyorum.

Hocam bu tamamıyla bir motivasyon meselesi yaklaşık 2 hafta kadar hiç ders çalışamadım sizin gibi sebeplerden sonra babam ile biraz takıştık ve bu evden neden gitmem gerektiğini biraz daha anladım önünüze çok önemli bir hedef koymalısınız aksi takdirde kim ne derse desin bir yararı olmayacaktır ders çalışmaya odaklandığınızda yapabileceğinizi fark edip gerçekten mutlu olacaksınız ve bunun devamı gelecek şu an 4 saattir ders çalışıyorum ve 10 dakikalık molada size yazıyorum çevrenizdekiler bu kadar hırslı çalışırken durmak size yakışmaz.

Kimisi topluca çalışır, kimisi sadece 1 veya 2 kişi ile, kimisi tek. Sana hangisi uyuyor ise öyle ve sana uygun ortamda verim aldığın saatlerde motivasyon ile çalış.

Sevdiğin biri ile çalışman iyi olur.

Öncelikle benim tercihim
1-Bir plan oluştur
2-Plandan dönmeyeceğin konusunda kendin ile anlaş
3-Haftanın belirli günleri sözel belirli günleri sayısal olarak ayarla
4-En kötü olduğun dersleri en yoğun derslerin yap
5-Telefonunda seni kötü etkileyen uygulama varsa sil
6-Gece çalışmayı dene
7-B12 ilaçları almayı dene (Dikkat dağınıklığı için)
8-Düzenli yat kalk
9-Ders çalışırken telefonu olabildiğince uzağa koy
10-Kendini 165 gün var diye korkutma BAŞARABİLİRSİN.

Önce temelini oturt iyi bir üniversite kazan. Bu şekilde 2 yıllık bilgisayar programcılığı okumanın hiçbir manası yok. Matematik, analitik düşünme ve problem çözme yeteneklerinden noksun olman da yazılımcı olma kariyerinde sana çok büyük sorunlar çıkarır. Üstüne alınma ama daha üniversite sınavına hazırlanamayan birisi nasıl öz disiplinini sağlayıp kendi kendini yazılım alanında geliştirmeye başlayacak?

Koçluk almanı öneririm.

Kütüphane veya dershanede çalışmaya çalışın bence.

Hocam bölme işlemi bilmiyorum, toplum içinde onu nasıl çalışayım?

Önce temelini oturt iyi bir üniversite kazan. Bu şekilde 2 yıllık bilgisayar programcılığı okumanın hiçbir manası yok. Matematik, analitik düşünme ve problem çözme yeteneklerinden noksun olman da yazılımcı olma kariyerinde sana çok büyük sorunlar çıkarır. Üstüne alınma ama daha üniversite sınavına hazırlanamayan birisi nasıl öz disiplinini sağlayıp kendi kendini yazılım alanında geliştirmeye başlayacak?

Hocam 2 yıllık okuyup kendimi geliştireceğim zaten ipin ucu gelse şu an sadece sürem kısıtlı olduğu için AYT üzerinden yapamam.

Geri
Yukarı