YKS'ye ders çalışmadan girmek

Makaleler
45
Merhaba,

YKS için hiç ders çalışmadım. Baraj kalktı diyorlar. İlk defa bu sınava gireceğim. 23 yaşındayım ama başka bir işte çalışıyorum. Aldığım maaş bende kalsın.

Temelim hiç yok. Bu yüzden bir şey yapamıyorum. Kafaya da takmıyorum. Sizce öylesine girmek mantıklı mı?

Sınav umurumda değil. Ben kendi paramı kazanıyorum. İş olarak, otomotiv elektrik bölümünde çalışıyorum.

İlla da üniversite okumak zorunda mıyım? Benim böyle bir amacım yok fakat sormak istedim.

İyi Sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gir ortalama bir puan yap. Kör girse koklayarak bir şeyler yapıyor kazanıyor üniversite. Okumanın manası yok. Açıköğretim fakültesi var Eskişehir ben oraya bağlıyım. Güzel kazanıyorum yiyorum da yokluk çekmiyorum. Gidip sadece sınavlara giriyorum. Diploma aldığında da açıköğretim veya örgün bir farklı olmuyor. Git açıktan oku en mantıklısı.

Merhaba,

YKS için hiç ders çalışmadım. Baraj kalktı diyorlar. İlk defa bu sınava gireceğim. 23 yaşındayım ama başka bir işte çalışıyorum. Aldığım maaş bende kalsın.

Temelim hiç yok. Bu yüzden bir şey yapamıyorum. Kafaya da takmıyorum. Sizce öylesine girmek mantıklı mı?

Sınav umurumda değil. Ben kendi paramı kazanıyorum. İş olarak, otomotiv elektrik bölümünde çalışıyorum.

İlla da üniversite okumak zorunda mıyım? Benim böyle bir amacım yok fakat sormak istedim.

İyi sosyaller.

Şu 1 ay çalışarak iyi bir yer kazanabilirsiniz. (iyi bir yerden kastım 2 yıllık iyi bir yer.)

Sorduğun soru ne yani onu anlamadım. Üniversite okumalı mıyım diye soruyorsun ama ders çalışmadım öylesine gireceğim diyorsun?

Hocam arkadaş çalışmamış galiba ama son 1 ay var daha çalışarak bir şeyler başarabilir.

Hocam daha bir ay var günde 50 paragraf çözseniz YT de bir sürü 8-10 videoluk ders kampları var 3 günde bir kamp bitirseniz biraz da şevk ve gayret varsa bir şeyler olur neden olmasın.

Hocam bu 1 ay gecesini gündüzüne katsa 2 yıllık iyi bir üniversite de bölüm kazanabilir. En kötü 500k yapabilir TYT'de.

İyi de bu zarara sokar adamı. Zaten halihazırda iyi kazandığı bir işi varken gidip 2 yılını boş bir bölümde harcarsa ne anlamı kalıyor.

Hocam bu 1 ay gecesini gündüzüne katsa 2 yıllık iyi bir üniversite de bölüm kazanabilir. En kötü 500k yapabilir TYT'de.

Gecesini gündüzüne katmasın günde 5 saat çalışsın ama o dersten bir şeyler kapsın, diyelim 15 saat çalıştı şimdiye kadar hiç ders çalışmamış biri için o 15 saatin yalnızca 3 saati anlamlı geçecektir. Diğer saatlerde tamamen zaman kaybı olacaktır.

İyi de bu zarara sokar adamı. Zaten halihazırda iyi kazandığı bir işi varken gidip 2 yılını boş bir bölümde harcarsa ne anlamı kalıyor.

Elektrik gibi iyi bölümler var hocam.

Gecesini gündüzüne katmasın günde 5 saat çalışsın ama o dersten bir şeyler kapsın, diyelim 15 saat çalıştı şimdiye kadar hiç ders çalışmamış biri için o 15 saatin yalnızca 3 saati anlamlı geçecektir. Diğer saatlerde tamamen zaman kaybı olacaktır.

Evet 3-5 saat çalışması daha verimli olur haklsınız hocam.

Son düzenleme:
Sorduğun soru ne yani onu anlamadım. Üniversite okumalı mıyım diye soruyorsun ama ders çalışmadım öylesine gireceğim diyorsun?

Ders çalışmadan gireceğim. Öylesine yani.

Haklısınız. İşim var zaten. Sadece öylesine girmem demek istedim.

Kazanma amacı yok. Sadece denemek için gireceğim. Bu zamanda sonra çalışsam bile bir şey olmayacak. Şu anda çalıştığım iş var. Karnım duyuyor. Para da kazanıyorum.

Geri
Yukarı