Yosemite Driver Problemleri

DjBuzy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese selamlar, forumda biraz yeniyim daha önce başka forumlarda bir kaç araştırma yaptım fakat hackintosh dünyasında baya bir acemiyim bu nedenle yardımlarınızı istemek zorundayım :)

Şu anda bulunan sorunlarım

1- Wriless driver yok
smile.png

2- Bilgisayar açılırken sistem ekranına gelene kadar titreyerek geliyor. ( HD4400 ekran kartını tanıtabildim)
3- Laptop'ın touchpad üzerinden tıklama çalışmıyor diğer işlevler sorunsuz.
4- Ses hiç yok
smile.png

5- Bluetooth açık görünüyor ama cihazları bulmuyor ( Sistem açılışınca harici bir klavye takılı değilse bluetooth klavye arıyor ve bunu kapatamıyorum / Laptop klavyesi çalışıyor " FN " tuşları dahil )
6- Radeon HD8750M Ekran kartımı tanıtamadım.
7- Ethernet driver'da yok.
8- Ekran parlaklığını ayarlayamıyorum.
9- Pil göstergesini menü çubuğunda göster diyorum 1 saniye görünüyor sonra tekrar gidiyor. (Bu sorunu Buradaki kext ile çözdüm )

Bilgisayar Modelim
  • Acer Aspire E1-572G
  • i5-4200U
  • İntel HD4400 - AMD HD8750M
  • Atheros AR9565 - Wriless
  • Broadcom NetXtreme BCM57786 Ethernet
  • Realtek ALC282 Ses Kartı

Yukarıda yazdıklarım şu anda kuramamış olduklarım, sürekli araştırıyorum ve birşeyler deniyorum sizlerden de yardım gelirse en kısa sürede yosemite'yi sorunsuz kullanabileceğimi düşünüyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Sistem raporuma BURADAN ulaşabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tıklama derken tuş mu yoksa üzerine dokunma olayı mı ? Eğer 2.si ise sistem tercihlerinde izleme dörtgeni altındaki menüde tıklamayı işaretlersen çalışır muhtemelen ama sen sağ ve sol butonları kastediyorsan vietnam tools içinde toucpad kextleri var. Markaya göre. Misal synaptics marka için seçersen butonlar devreye girer.

Evet hocam tamda dediğiniz gibiymiş İzleme dörtgeni içerisindeki tıklama ile o sorunuda çözdüm sıra diğer sorunlarda ilginiz için teşekkür ederim :)

Ses için sistem tercihleri içerisinde VooDooHDA var fakat tıklayınca, "Error No VoodooHDA Devices Detected." yazıyor ilgili kext'i yükleyince kernel panic hatası alıyorum.

Ses için sistem tercihleri içerisinde VooDooHDA var fakat tıklayınca, "Error No VoodooHDA Devices Detected." yazıyor ilgili kext'i yükleyince kernel panic hatası alıyorum.
-x ile güvenli modda açmayı dene. Ardından sistemin kuruluolduğu disk /kitaplık/extensions/ burada sorun çıkaran kext dosyasını sil. Kernel panicten kırtulursun. Eğer sebep buysa tabi ve farklı sürümler denemelisin. 2.8.4 sürümü ile başla geriye 2.8.2 vb. doğru git ve seskartı model + kext şeklinde arama yaparsan daha kolay ulaşırsın doğru kext dosyasına.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı