You are running the game without a video driver installed

Leonalayja

Hectopat
Daha fazla  
AC Origins oyununu açmaya kalktığımda çalışıyor ama daha açılmadan yani ekranı komple kaplamadan " You are running the game without a video driver installed or with an unsupported video card... " ile başlayan bir hata alıyorum.

GeForce Experience'den kontrol ettim sürücülerim güncel. Bu arada dahili ekran kartım İntel HD Graphics 630. "Nvidia Denetim Masası" dan oyunu seçip, yüksek performanslı Nvidia işlemcisi ile çalıştırmayı denedim ve aynı hatayı aldım.

Bugün DDU ile komple her şeyi silip tekrardan yükledim sürücüleri, gereksiz bütün çerçöp uygulamaları ve oyunları sildim. Daha sonra önceden sadece entegre grafik kartıyla açılan "Homefront: The Revolution" oyununu açtım ve sorunsuz açıldı hiçbir kasma yok, en yüksek ayarlarda.

Ayriyeten GTA 5 Online açmaya çalıştığımda " Unable to Initalize Diectx 9 Device " hatası alıyordum. Aygıt yöneticisi > Ekran bağdaştırıcıları 'dan Intel 630' u devre dışı bıraktığımda çalışıyordu.

Toparlamak gerekirse ekran kartıyla ilgili gerçekten bir sorun var ama halledemiyorum kaç gündür.

Sistemim aşağıdaki gibidir;
  • İşletim Sistemi: Microsoft Windows 10 Home Single Language 10.0.17134.320 (Win10 RS4)
  • DirectX: DirectX 12.0
  • CPU Türü: QuadCore Intel Core i7-7700HQ, 3600 MHz (36 x 100)
  • RAM: Ramaxel 16 GB
  • Grafik İşlemci: Kaby Lake-H GT2 (Intel HD Graphics 630)
  • Ekran Kartı: Nvidia GTX 1050 4GB
  • Depolama: 1 TB + 256 GB
Dipnot: Bahsettiğim oyunlarda sadece GTA 5 orijinaldir ama yine de hatalar alıyorum.

Screenshot_21.png

Son düzenleyen: Moderatör:
unsuported graphics driver warning in game :: Assassin's Creed Origins General Discussions
Warning: You are running an unsupported video driver, please update your driver for optimal performance. :: Assassin's Creed Origins General Discussions

Buralarda bir çözüm var. Oyun açılırken Shift + F2'ye basın yazmışlar. Sorun yaşayanlar bu şekilde çözüm bulmuş. Korsan olmasında da kaynaklı olabilir son updateleri falan buulunmamakta. Orjinal GTA V'nize gelirsek Directx 9c'i google'da aratıp indirip kurun.

Dediklerinizi deneyeceğim. Teşekkürler.

Intel'in sayfasından driver update yapınca " You are running the game without a video driver installed or with an unsupported video card... " hatası kayboldu.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı