YouTube telif nasıl atılır?

Yeni bir hesap açıp telif atarlar. Bence bu kadar saçma olamaz.

Hocam ne yaptınız 39 kere?
Okadarını bende bilmiyorum. ama google kurallarında fake telif atılırsa para cezası yazıyor.

Hocam ne yaptınız 39 kere?
Sistemin mantığını çözmek için denedim yan hesabıma, 9 tanesini tuttursam da tekrar denediğimde tutmadı değişik bi sistemleri var. Neyse konudan çıkmak istemiyorum, konu sahibinin telifi ya red yemiş ya da daha fazla bilgi istiyorlar. E-postasına bakarsa YouTube'den gelen bir e-posta olacak. Orda bilgi istemişse bilgi verecek "7 gün içinde kapanacak" gibi bir yazı yazıyorsa geri çekiyorum diye yanıt atacak.

Sahte atsanız da bir şey olmuyor, 39 sahte telif denemesi yaptım kanal kapanması dışında hiç bir şey olmuyor. Yani en azından bende olmadı.
Eskiden benim ve bir arkadaşın kanalı vardı. 7. siniftim sanırsam. Ben onu videomda eleştirince bu da bana bir şeyler dedi kendi kanalından. Sonra tüm arkadaşlarini benim kanala saldi. Disslike'lar, kötü yorumlar havada uçuşuyor. Ben kızıp sebepsiz ve benle alakalı olmadığı halde telif attım ve videosu kaldırıldı. (Benle alakaliydi ama ben olduğumu sadece konusmadan anliyorsunuz.) O da bana attı videomdaki like'lar sıfırlandı.
Yani ben sebepsiz yere atınca aleyhime herhangi bir şey olmamıştı.

Son düzenleme:
google playden çekiyor. google play de illa kart vardır. biliyorsun ki youtube ve google play aynı çatı altında. yada kart yoksa ip den buluyorlar adresi.
Sana sormadan çekemez sen çektiğine şahit oldun mu? Kart olsa da rızan dışında çekmesi hırsızlıktır nasıl ziraat banka kartım varken faturalımı ödemediğimde yasal işlemi yapmadan parama dokunamıyorsa devlet aynı hesap.

YouTube'da videomu çalan bir kişiye telif hakkı talebinde bulundum.

Fakat ''kanal hakkı hak talebi kısmında bilgi gerekli epostaya göz atın'' diye uyarı gözüküyor, ne yapmam gerek?
Bende de aynı sorun var. 2 haftadır uğraşıyorum ama olmuyor dün geri çektim. YouTube telif atmak için çok uğraştırıyor, videomu çalan da benimle eğleniyor. Bir türlü atamadım telifi, onaylamıyor. Alacağın olsun YouTube.

YouTube'un para cezası uygulaması nadir bir durumdur. Ancak eğer karşı taraf mahkemeyle uğraşmak istese para cezası verilebilir ancak YouTube'un para cezası vermesi gibi bir durumun olacağını pek sanmıyorum çünkü bunun için yasal bir süreç gerekli. Her geçersiz telif atana dava açacaklarsa çok işleri var demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı