Youtuber olmak için neler gerekir?

Ondan iyi yayın yapanlar tabi ki var dostum en iyisi demedim. Onun yayın kültürü en iyisi bunu herkes bilmeli. Kalite olarak çok daha iyi yayıncılar var. Yani adam veletler gibi 20-30 Dolar için yapmıyor bu işi.

İyi bir sistem lazım. Ama kanal açıp ilerletmek zor artık. Çok fazla oyun kanalı var. Bu kanalların arasından sıyrılman zor biraz. Farklı ve ilgi çekici bir kanal kurmanı öneririm. Farklı konulara yönel bence. Başarılar dilerim.

Sana tavsiyem eğer bir oyunda çok iyiysen twitch üzerinden oyunu oynarken yayın yap. Daha zevkli ve eğlenceli olur. Sana tavsiyem türkiyede twitch üzerinde meşhur olmuş kişileri izle onlardan görüp öğrendiklerini uygulayarak yayınlara başla bir iki derken izlenmeye başlarsın You Tube'dan çok daha da fazla para kazanırsın.

Eğer oyun kanalı açacaksan asla gelişemeyeceksin öncelikle bu aklında bulunsun. İçeriğin çok farklı olmalı. Mesela The PC Security Channel diye bir kanal var. Güvenlik kanalı kendisi. Güvenlik kitlesi az ve çok az güvenlik kanalı var. Adam gayet iyi bir şekilde gelişmiş. Ve ya Ruhi Çenet kanalına bakabilirsin. Videoları çok kaliteli, içeriği farklı. Desteği de var. Adam iyi bir şekilde gelişti.

Gerekli olanlar ; İyi bir sistem, iyi bir mikrofon, iyi bir kulaklık ve zaman lazım. Bunlar da az para değil.
Şu an yeni kanal açıp ''Minecraft'' videoları çekenler var ve onların hepsini sadece arkadaşları izliyor. :)

Ben olsam başlamam ama yine de sen bilirsin. Şimdiden başarılar. ;)

Ben GTA 5 2013 Yayını yapmıştım Twitch değildi sanırım ama 5 Bin kadar izleyici vardı ama sürdürmedim. Veletler için değilde daha yukarı yaş için yaparsan az ama öz takipçin olur.

İki defa sana tavsiyem demişim garip oldu. Konudan çok taşmak istemiyorum ama okadar izleyici mümkün değil nasıl oldu. Cs:Go açsak mesela izlenir mi okadar. Hatta bunla alakalı konu açacağım. Bi' bakarsınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı