Youtuber Olmak İstiyorum, Ne Tavsiye Edersiniz ?

Reklam koyuyorsun derken video ayarlarından koyuyorsun kendi reklamını koymuyorsun zaten. Google kendi reklamları var onlardan koyuyorsun bende bunu anlatmaya çalışmıştım ama yanlış oldu herhalde :D

İzlenmeyle geçinemezsin. Kardeş bence Youtuber falan olma. Bu işi öyle her önüne gelen yapıyor. Hakkıyla yapan var, içine eden de var. Öncelikle sesin çok iyi olmalı. Kötü ses başlamamak demektir. Sonra oyunlarda yorumun olmalı. "Evet arkadaşlar şimdi Minecraft'ta gördüğünüz taşlardan kıracağım" gibi cümleler kurarsan izlenme pek bekleme. Donanımın da iyi olmalı.

Pewdiepie youtube da en fazla üyeye sahip kanal. Simdiye kadar ki kazanci da 20M dolar üzerinde. Onu örnek almayin. Adam tüm dünyaya hitap ediyor. Türklere hitap edenleri de az cok biliyorsunuz. Onlarin arasina girmeyi, video cekmeyi unut. Cok zor. Görünüp özeniyorsun anlayabiliyorum ama sadece hayal. Derslerine yogunlas. Vaktini video editlemeye harcama.

Sesten de öte mikrofon önemli. Tabi ben hiç bulaşma diyorum ama bu işlere başlamak için en az 17 yaşında olmak gerektiğini düşünüyorum. Yapmaya çalışan ama baya sövülen insanlar var Youtube'da. Çocuğun biri kutu açma videosu çekiyor. 10 bin küsür izlenme alıyor ama 6bin dislike ve yorumların %70'i küfür. %30'u ise "Bebe la bu" muhabbeti. Mikrofon olarak Burak'ın (Burak Oyunda) mikrofonunu kullanabilirsin. Gayet iyi bir mikrofon bende kullanıyorum. Sanırım bir arada Servet Carey kullanıyordu.
Mikrofon: Behringer C1-U
Bkz.: Amazon.com: Behringer C-1U Condenser Microphone Cardioid: Musical Instruments
Bilgisayarın iyi olmalı. Eğer oyunlar kasarsa dalga geçebilirler. Fraps , Bandicam vs. çok FPS düşüyor. Eğer nVidia ekran kartın varsa ShadowPlay ile çekebilirsin videoları. Gayet kalitelidir.
Benden bu kadar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı