YSK, 31 Mart İstanbul Seçiminin İptali İle İlgili Gerekçeli Kararını Açıkladı

YSK'nın gerekçeli kararı sizi tatmin etti mi?

• Hayır, karar siyasi verilmiştir.

Oy: 51 92,7%
  • Emin değilim.

Oy: 2 3,6%
  • Evet, karar doğru, YSK'ya güveniyorum.

Oy: 2 3,6%

• Oy verenlerin toplamı
    55
Karara göz gezdirdiğim zaman hem muhalif olan hakimlerde hemde diğer hakimlerin gerekçelerinde ele tutulur yerler var. Zaten bu tarz bir konuda yorum yapabilmek için kanunlarımıza hakim olmak bu konuda bir eğitim almak gerekiyor. Ama ambleminde terazi olan bir kurumun kararları verirken bu terazinin iki kefesine eşit davranmalı. Eğer hukuki olarak daha öncesinde yapılan itirazların kabul edilmesi ve hatta seçimin iptal edilmesi doğru ise aynı hukuki gerekçeler Balıkesir ve Giresun için de uygulanmalıydı. Bu yüzden benim nezdimde güvenini oldukça sarsmıştır.

Madem seçim şaibeli ve 250 sayfalık su götürmez bir gerekçe var. Eee, o zaman seçimin tamamen yenilenmesi gerekmez mi ? Bunu kendinize bir sorun.

Ayrıca protesto ettiğini zannedip seçme hakkını kullanmak istemeyen arkadaşlar,
Seçiminiz bu ülkeye yön veriyor, umutsuzluğa kapılmayın. Her şey olabilir, her şey çok güzel olabilir : )

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı