Yüksek çözünülürlüklü arka plan FPS düşürür mü?

sentiusz

Hectopat
Monitörüm 1920x1080. ben örneğin 3840x2160 çözünürlüklü bir wallpaper kullanırsam sistem kullanım değerleri artar mı? FPS düşürür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun performansı istiyorsanız, düz renk arkaplan kullanmanız gerekebilir.Tabi zevkimin adamıyım ben dersen 2k-4k-8k arkaplan falan kullanabilirsin ki, eğer illa istiyorsan 2k kullanmanı tavsiye ederim.

Oyun açıldığında tam ekran başka bir uygulama yürütülür. İsmi, Explorer.exe değil oyun.exe olur. Kısacası, oyundayken masaüstü ile bir bağlantısı olacağını düşünmüyorum. Belki tam ekran yapılmazsa dediğiniz düşünülebilir, ama yine de etkileyeceğini sanmam.

Bu sorunun doğru ve net cevabını gerçekten merak ediyorum. @Recep Baltaş cevaplarsa iyi olur. Ben @Lava Catopuma arkadaşa katılıyorum. Onun dışında bana göre yeni bilgisayalarda etkisi olsa bile çok ama çok az olacaktır yani FPS'ye yansımayacak kadar küçük.

Etkilemez diye düşünüyorum. Ben 1920x1080 çözünürlükte monitör kullanmaktayım. 1080P, 2K, 4K değişik çözünürlüklerde hepsini denedim ve yıllarca kullandım. FPS kaybı yaşamadım. Belkide farketmedim.

Düşürmez. Arkaya GIF Wallpaper bile koysanız etkilemez. Ben Chrome'da 1080p video arkada oynarken BF1 oynuyorum kasmıyor x3440 ile yani.. Wallpaper kondansatörden geçecek elektrik gücü bile tüketmez :)

Alt tarafı bir resim ne kadar yük bindirebilir ki? Wallpaper Engine ile hareketli arkaplan kullanıyorsanız ekran kartını bir miktar kullanır fakat oyuna girdiğinizde veya bir uygulama açtığınızda Wallpaper Engine arkaplanı otomatik durdurur ve FPS düşüşü olmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı