Yurt dışı iPhone 15 kullanımı nasıl oluyor?

tahmeren

Hectopat
Selam, yurt dışı iPhone 15 almayı düşünüyorum.
Biraz araştırdım çift simli alacağım, kullanım süresi 120 günden 180'e çıkartılmış.
Şimdi ben SIM 1'i 6 ay SIM 2'yi 6 ay kullanıp yıl bittiğinde de telefon yenilenecek mi yani, hiç hatsız kalmamış mı olacağım?

Selam, yurt dışı iPhone 15 almayı düşünüyorum.
Biraz araştırdım çift simli alacağım, kullanım süresi 120 günden 180'e çıkartılmış.
Şimdi ben SIM 1'i 6 ay SIM 2'yi 6 ay kullanıp yıl bittiğinde de telefon yenilenecek mi yani, hiç hatsız kalmamış mı olacağım?
Merhaba hocam, birincisi 180 gün olayı biz TR'de yaşayanları değil yurt dışında ikamet edenleri kapsıyor yani bizlere halen her SIM için 4 ay olmakla beraber toplamda 8 ay kullanım hakkı sunuyor.
Şimdi şöyle ki bu ay içinde alırsan ağustos 2025'e kadar kapanmadan kullanabilirsin. Sonra da kapandığında bir tane eski bir 6S, SE1 gibi cihaz alıp SIM kartı ona takıp son 4 ayı iCloud arama yönlendirme ile kullanacaksın alırsan yani 2 telefon taşırsın ama gene yurt dışı telefonu kullanırsınız son 4 ay da. Zaten her 1 Ocak'ta 8 ay hakkın geri geliyor. iCloud arama yönlendirme Apple'ın kendi özelliğidir.

@tahmeren

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı