Yurt dışı iPhone 15 kayıtsız ne kadar kullanılır?

57'Alay

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Yurt dışı cihazi olarak IP 14 Pro Max veya IP 15 Pro alacağım, özelliklerine baktığım zaman bu telefonlarda 2 çift SIM, 2 eSIM özellekleri var doğru mudur? Şu şekilde mi süreç işliyor, telefonu satın aldım diyelim, birinci Simkart'a taktım 4 ay kullandım, 4 ay doldu 2. Simkart'a taktım kullandım süre doldu. Fiziki simkart süresi dolmuş oluyor, sonra e-SIM aynı şekil kullandım onlar da dolu. Yeni yılda hepsi birden sıfırlanıyor mu cevap verebilirseniz cok sevinirim?

Anlattıklarım yanlış ise bilmiyorum cünkü, bu şekil cihaz aldığımda nasıl bir cözüm sağlayabilirim? Kapanmaması için veya kapandı sonra nasıl açılacak vs?

Kendi çekincemi çoğu yere yazdım buraya da yazayım. 120+120 her yıl için kayıtsız kullanım hakkı olarak iyi bir süre. Yani 4 ay hotspot yaparak idare edilir. IMEI kaydının 31bin TL olduğu yerde herkes bu yola başvuracağı için BTK bir önlem alacaktır diye düşünüyorum. Yurt dışı cihaz almayı ben de düşünüyorum ama çekimserim.

Kendi çekincemi çoğu yere yazdım buraya da yazayım. 120+120 her yıl için kayıtsız kullanım hakkı olarak iyi bir süre. Yani 4 ay hotspot yaparak idare edilir. IMEI kaydının 31bin TL olduğu yerde herkes bu yola başvuracağı için BTK bir önlem alacaktır diye düşünüyorum. Yurt dışı cihaz almayı ben de düşünüyorum ama çekimserim.
Ocak 2024'u beklemek mantıklı sanırsam bende cok cekiniyorum.

4 ay kullanım süresi var kayıtsız cihazların ama devletin buna da sınır getirmemesi için hiçbir sebep yok.
Yani IMEI zammı gibi durduk yere gecenin 3'ünde pat diye bu kullanım sürelerini düşürdük diyebilirler. Ya da tamamen kaldırıldı denebilir. Açıkçası hiç güvenmiyorum. Paşa paşa gidip vergisini verip garantili cihaz alıp geçmek en mantıklısı.

Alacağınız cihazda çift fiziksel sim varsa e-sim yoktur. Avrupa modellerinde 1 fiziksel 1 e-sim bulunmakta. Amerika cihazlarında çift e-sim bulunmakta. bunun dışında farklı bir varyasyon yok. Çin sürümü alırsanız facetime ve wifi üzerinden konuşma aktif olmayacağından hotspot bir işe yaramaz. Ondan dolayı çin sürümü almamayı dikkat edin kayıt ettirmeyi planlamıyorsanız.

Alacağınız cihazda çift fiziksel sim varsa e-sim yoktur. Avrupa modellerinde 1 fiziksel 1 e-sim bulunmakta. Amerika cihazlarında çift e-sim bulunmakta. bunun dışında farklı bir varyasyon yok. Çin sürümü alırsanız facetime ve wifi üzerinden konuşma aktif olmayacağından hotspot bir işe yaramaz. Ondan dolayı çin sürümü almamayı dikkat edin kayıt ettirmeyi planlamıyorsanız.
Çin, Dubai, vs dandik modelleri nasıl anlayabiliriz ?

Yada almam gereken model kodları nedir

Çin, Dubai, vs dandik modelleri nasıl anlayabiliriz ?

Yada almam gereken model kodları nedir
kutunun arkasındaki model numarasından şu linkten veya ülke isminden apple'in sitesinden kontrol edebilirsin. Model numarasının ZA/A ile bittiğine emin ol CH/A ile bitiyorsa desteklemez. Örn: MU2P3ZA/A (iPhone 15 pro max 256gb white titanium hong kong menşei). Çift fiziksel simli alacaksan bu detayı kesinlikle göz ardı etme.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı