Yurt dışından Mac mi getirmek daha mantıklı yoksa iPhone getirmek mi?

emirbakay

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, evet telefon ve bilgisayarı karşılaştırmak pek doğru sayılmaz lakin şu an telefonum ve bilgisayarım(Windows) da işimi görecek derecede var. Yazılımcıyım ve yurt dışından cihaz getirme şansı yakaladım. Bu fırsatı değerlendirmek adına Avrupa'dan cihaz getirtmek istiyorum fakat getirmisken 1200'lü fiyatlara telefon mu getirmek mantıklı olur yoksa diş sıkıp üzerine 1000 daha ekleyerek Mac mi getirmek mantıklı olur bilmiyorum. Bu konuda fikirlere açığım.

Sizin bilgisayarınız Mac'den iyiyse iyi olmasa bile işinizi halleder gerek yok macOS saçmalığına iPhone alın kullanırsınız.

Mac getirmek daha mantıklı bence iphone 15 pro max kullanıyorum sıkıldım.
Evet ben de 15 pro max düşünüyorum fakat insan bi' heveslenip istiyor daha sonrasında standart kullanıcı olarak telefon bir sure sonra normalleşiyor.

Telefonun burada kayit isi oldugu icin Mac getirmek daha mantikli. Daha fazla fiyat farki oluyor.

Telefonu burada 20 30 bine kaydettirsen dahi yine 30 bin daha uyguna geliyor.

Sizin bilgisayarınız Mac'den iyiyse iyi olmasa bile işinizi halleder gerek yok macOS saçmalığına iPhone alın kullanırsınız.
Mac'dan daha iyi değil tabii ki lakin elimde getirme fırsati varken getirmeyi dusunduğum icin almak istiyorum.

Telefonda daha çok vergi alınıyor. O yüzden iPhone. Ama pasaportu ve yurtdışı giriş çıkışı olan birinin üstüne olan hat ile kullanılabilir.

Evet ben de 15 pro max düşünüyorum fakat insan bi' heveslenip istiyor daha sonrasında standart kullanıcı olarak telefon bir sure sonra normalleşiyor.

Telefonu burada 20 30 bine kaydettirsen dahi yine 30 bin daha uyguna geliyor.

1000 dolara telefonu aldin hocam, 30K'da kayit ettirdin. Yurt disina gir cik yapman gerekecek. Gurcistana girip cikayim desen o da bir miktar masraf. Aliyorsun hemen satamiyorsun, pasaportun da yoksa bir ton ugras dur. 15 Pro 128GB zaten 67K burada. O kadar cikmayip duz 15 bile alsan 50K'ya her turlu isini gorecek cihaz. Oradan 2000 dolara getirdigin MacBook 14" burada 78K hocam. Hani fiyat tarafinda telefona benzer fark ettiriyor da ivir zivir ugrastirmiyor al kullan direkt.

Yurtdışından nadir bir cihaz olmadığı sürece PC getirmek pek mantıklı değil. Fiyat karşılaştırması yaptın mı bilmem ama TR garantisinden vazgeçmeye değecek bir fiyat avantajı olmuyor PC de. Hangi ülkeden gelecek?

1000 dolara telefonu aldin hocam, 30K'da kayit ettirdin. Yurt disina gir cik yapman gerekecek. Gürcistan'a girip cikayim desen o da bir miktar masraf. Aliyorsun hemen satamiyorsun, pasaportun da yoksa bir ton ugras dur. 15 Pro 128 GB zaten 67K burada. O kadar cikmayip duz 15 bile alsan 50K'ya her turlu isini gorecek cihaz. Oradan 2000 dolara getirdigin MacBook 14" burada 78K hocam. Hani fiyat tarafinda telefona benzer fark ettiriyor da ivir zivir ugrastirmiyor al kullan direkt.

Hocam getirecek kişi babam oldugu icin gerekirse onun adina hat alir kullanirim o yonden 0 uğraştayım. Ikisi de ugrastirmadan karli bir sekilde oluyor ugrastirma derdi olmadığında siz hangisini tercih ederdiniz?

Yurtdışından nadir bir cihaz olmadığı sürece PC getirmek pek mantıklı değil. Fiyat karşılaştırması yaptın mı bilmem ama TR garantisinden vazgeçmeye değecek bir fiyat avantajı olmuyor PC de. Hangi ülkeden gelecek?
Hollandadan gelecek ve baktığımda 15 pro max için 30k kâr, macbook pro 16 icin de 15k ile 25k arasinda kâra ulaşıyorum. Tax Freeyi de hesap edersek(fiyatın %18'i iade aliyosun )

Hocam getirecek kişi babam oldugu icin gerekirse onun adina hat alir kullanirim o yonden 0 uğraştayım. Ikisi de ugrastirmadan karli bir sekilde oluyor ugrastirma derdi olmadığında siz hangisini tercih ederdiniz?

2 faktore gore tercih ederim. Birincisi ihtiyac, ikincisi fiyat farki. En cok hangisine ihtiyacim varsa onu getirme taraftari olurdum ama fiyat farkina bakinca ikisi arasinda cok oynama oluyorsa daha uyguna geleni getirtirdim, cok fark olmuyorsa ihtiyactan devam. Bana iPhone 11'de yetiyor ama M3 MacBook Pro almak islerimi daha cok rahatlatirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı