Yurtdışından alışverişe 5 ürün kısıtlaması

414155

Resmi Gazete'de yer alan karara göre, bir ayda en fazla 5 konşimentonun serbest dolaşımına izin verilecek. Alınan kararla, bir birey bir ayda yurt dışından en fazla 5 ürün, şirketler ise 5 adet numune sipariş edebilecek.

Karara konu olan 126'ncı madde, hızlı kargo firmaların yaptıkları kişisel eşya, önemli değeri olmayan eşya, numunelik eşya ile kitap ve basılı yayın gibi işlemleri kapsıyor. Karar 14 Temmuz'da yürürlüğe girecek.

Ne düşünüyorsunuz?

Muafiyeti kaldırdılar, baktılar yoğunluk çok bu gereksiz uygulamayı getirdiler. Allah razı olsun(!) 2 aydır takipsiz kargo gelmiyor ya. 3 yıldır yurtdışından alışveriş yapıyorum. İlk defa böyle bir şey gördüm. Takipsiz kargolarımı alın ne yaparsanız yapın.

Cok guzel klavye hareketleri biliyorum fakat evimden de alinmak istemiyorum. Kalitesiz yerli urunleri alip kanser olmaktansa elin Cinlisinden gider kaliteli urun alirim daha iyi. Duzgun bir yerli urun yapmiyorlar ki alalim. Vestel'in telefonlari berbat, bilgisayar parcasi bile uretemiyoruz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı