Yurtiçi Kargo'dan koliniz adres nedeniyle gönderim merkezine iade edilmiştir mesajı geldi

yareebn

Centipat
Yer
Kuşadası
Daha fazla  
Yurtiçi Kargo: Koliniz adres nedeniyle gonderim merkezine iade edilmistir, tekrar gonderilebilmesi icin lutfe adresinizi guncelleyiniz! *link* az önce böyle bir SMS geldi kafam dağınıktı ve gelecek kargolarım olduğu için tıkladım ardından açılan ekranda bilgi doldurma forumu geldi fakat onu doldurmadım siteyi kapattım, yani hiçbir bilgi vermedim. Sadece siteye girmekten bir şey olur mu merak ettim.

Yurtiçi Kargo: Koliniz adres nedeniyle gonderim merkezine iade edilmistir, tekrar gonderilebilmesi icin lutfe adresinizi guncelleyiniz! *link* az önce böyle bir SMS geldi kafam dağınıktı ve gelecek kargolarım olduğu için tıkladım ardından açılan ekranda bilgi doldurma forumu geldi fakat onu doldurmadım siteyi kapattım, yani hiçbir bilgi vermedim. Sadece siteye girmekten bir şey olur mu merak ettim.

Sorun olmaz hepsi dolandırıcı onların.

Bugün bana da 0850 numaradan aynı mesaj ve link geldi. Dolandırıcılığın dozunu iyice arttırmaya devam ediyorlar. Neden denetim yok hâlâ anlamış değilim.

Eşimin de telefonuna ayni mesaj gelmiş. linke tiklamis, yeni adres bilgisi girmis, adres değişikliği nedeniyle 8 tl lik yeni kargo ücreti oluşacak yazmis kredi kartini bilgisini vermis. Ben bunu akşam öğrendim ve ben veladdin amin basimdan aşağıya kaynar sular döküldü resmen. Kontrol ettim herhangi bir hareket yoktu. Allahtan sanal kartti. Kartlari kapattırdım hemen. Ama tum bankalara da bloke koydurdum şimdilik ne olur ne olmaz. Telefonlarımizi taradım zararli yazılım çıkmadi. Trendyoldan geldi diye mesaji bana atmisti. Linke bende tikladim ileri dedim sonra adres girmden çıkmıştım. Sonradan öğrendim Trendyol dan gelmemiş mesaj normal 0539 la baslayan bir numara. Telefonlarda ileride birsey çıkabilir diye rahatsızim. Hatta telefonları satıp yenisini mi alsam acaba diye düşünmüyor değilim. Polisi aradim sanal dolandırıcılık ihbari için numarayı verdim. Numarayı kaydettik, şikayet için savcılığa başvurabilirsini dediler.

Başına bu olay gelipte zarar goren oldu mu acaba?
Veya sonralardan bir zararı olur mu acaba?

Geri
Yukarı