Z kuşağı hakkında kötü yorumlar

244012

Hectopat
Makaleler
7
Nereye baksam en kötü, en ahlaksız vb. nesil olarak görülüyoruz. Kendimden de çevredekilerden de utanıyorum. Ülke olarak daha kötüye gideceğiz gibi. Ne diyorsunuz?

Utanması gerekenler utansın. Yaşım 18. Ne içki içtim , ne sigara bağımlılığı var, ne birşey bağımlısıyım. Arada ortamda sigara gidiyor. Evde bilgisayarımı oynuyorum. Başka bir zararım yok kimseye 😊.

Utanması gerekenler utansın. Yaşım 18. Ne içki içtim , ne sigara bağımlılığı var, ne birşey bağımlısıyım. Arada ortamda sigara gidiyor. Evde bilgisayarımı oynuyorum. Başka bir zararım yok kimseye 😊.
İşte oyun oynuyorsun, anladın mı? Oturuyorsun. Oturuyoruz. Oturuyorlar.
Ben, bizden öncekilerin vatana, millete daha faydalı olduklarını düşünüyorum. Mustafa Kemal'in emanetine her geçen gün daha da uzaktan bakıyoruz. Bakıyorlar.
Belki de bundan dolayı sevmiyor olabilirler mi acaba?

Ben, bizden öncekilerin vatana, millete daha faydalı olduklarını düşünüyorum. Mustafa Kemal'in emanetine her geçen gün daha da uzaktan bakıyoruz. Bakıyorlar.
Afedersiniz ama ben Mustafa Kemal hakkında pek bilgi sahibi değilim. Çevremde az buçuk duyduklarıma göre de iyi bir adam olmadığı kanısındayım. Dış devletlerle anlaşma vs. içinde olduğunu duydum. Sice bu anlattıklarımın doğruluk payı var mı ? En basitinden halk Cumhuriyet Halk Fırkası'nı sevmediği için arkadaşına kendinin yönetebileceği bir fırka açtırıyor. Ben kendilerine pek ısınmadım açıkçası.
Oturuyoruz çünkü her şey artık makine gücüne geçti.

Dostum oturuyorsun diyorsunda dışarı çıkınca da hiçbirşey yapamıyorum ki hep bir eleştiri hep bir eleştiri minibüse bile geçen gün bindim uyuya kalmışım 2-3 dakika sızmıştım ablanın birisi uyandırdı oğlum kalkta amcana yer ver dedi verdim sonra arkamdan bir kadın "bu yeni nesilde ne biçim oldu böyle hiç saygı falan kalmamış." dedi sinir tepeme çıktı bu yüzden dışarı çıkıp insanlarla özelliklede yaşlılarla muhattap olmak istemiyorum.

Afedersiniz ama ben Mustafa Kemal hakkında pek bilgi sahibi değilim. Çevremde az buçuk duyduklarıma göre de iyi bir adam olmadığı kanısındayım. Dış devletlerle anlaşma vs. içinde olduğunu duydum. Sice bu anlattıklarımın doğruluk payı var mı ? En basitinden halk Cumhuriyet Halk Fırkası'nı sevmediği için arkadaşına kendinin yönetebileceği bir fırka açtırıyor. Ben kendilerine pek ısınmadım açıkçası.
Elbette ısınmayabilirsin. Ama bir konuda kanıya varmak için "az buçuk duyumlar" yeterli değildir. Osmanlı'nın son dönemlerini, imparatorluğun hatalarından dolayı elde kalan bir avuç toprağı nasıl ve neler yaparak savunduğuna yönelerek araştırmalısın.

Cumhuriyet Halk Fırkasından sonra Cumhuriyet Halk Partisi açılmıştır ve Atatürk'ün başa geçme gibi bir uğraşı yoktur. Atatürk Cumhuriyet Halk Fırkasının başkanı olduğu için yeni kurulan Cumhuriyet Halk Partisinin başına geçmiştir ve Cumhurbaşkanı olmuştur tabiki insanların içinde tek bir kişi ülkeyi yöneteceği için kuşku olmuştur.

Yeni konular

Geri
Yukarı