Z kuşağı neden kötüleniyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ege Altunay

Hectopat
Daha fazla  
Kendim de Z kuşağının bir üyesi olarak bunu fark ediyorum. 14 yaşındayım ve gerek Instagram gerekse farklı sosyal medya mecralarında olsun Z kuşağı kötüleniyor. Ben yine kendimden örnek vereyim eğitim konusunda herhangi bir sıkıntım yok Allah’a şükür çok iyi 8. sınıf olmama rağmen fakat Z kuşağındaki benim gibi kişiler saçma sapan yok 3 redbull içtim kafa yaptı vs. tarzında değil. Başka bir varsayım ise şu: Z kuşağı bilime değer vermiyor. Daha geçen ay TÜBİTAK’ın düzenlediği proje ve araştırma yarışmasına katıldım ve derece elde ettim yapılan konferansta da gördüm ki Z kuşağında ülkemize faydalı olabilecek çok kişi var. Tabii Z kuşağı ama bunun nedeni biraz daha 3 redbull içenler sizce bu algı ne kadar doğru? (Eğer kendimi övmüş gibi göründüysem affola.)

Sırf gençler farklı görüşlere, farklı giyim tarzına, farklı yaşam tarzına sahipler diye ayrım yapıyorlar. Kendilerine özgü yaşamayı isteyen çoğu kişiye bu tavır var bu ülkede.

Bu tipler yüzünden.

Dosya Ekleri

• 1609274671216.png
    1609274671216.png
    2 MB · Görüntüleme: 354
Siz de haklısınız. Benim çevrem biraz daha düzgün olduğu için çok o tarz insanlar görmüyor ama böyleleri olduğu sürece bu algısına ermez.

Her kuşak bir önceki kuşağı kötüler. Bizden önceki kuşaklarda sağcı solcu kavgasındaydılar çok mu iyiydi sanki?

Fakat internet yüzünden ve aptal bir ergen kitlesinden dolayı genelleme yapıyorlar.

Sonuçta Z kuşağı dediğin maks 21 yaşında gayet de doğal eğlenmeleri, video çekmeleri vs. onlara da zamanında aynısını yaptılar şimdi onlar da Z kuşağına. Biz de bizden sonraki nesle muhtemelen.

Hep böyle bir döngüyle devam edecek.

Z kuşağı bizzat yaşıtlarım olur ve dürüst olmak gerekirse cidden çok kötü.

Yolda geçerken yanında 16-12 yaş arasında birinin geçtiğini görüyorsan, 2 saniye sonra küfür sesleri duyacaksın.

Tamamen kitaptan uzak bir kuşak, dürüst olmak gerekirse ben de yeni yeni kitap okumaya başladım.

Sorgulamadıkları için, yanımdaki arkadaşlarıma Evrim deyince "Ehü Ehü Ateist" diyen bir kuşak yetişiyor. Daha Evrim'i bilmedikleri halde. Aslında müfredatın da suçu var ama ona yapılabilecek bir şey yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı