Akü nasıl takılır?

Ozzcan

Decapat
Merhaba. Aküsü sökülen Lpg'li araca akü nasıl takılır? Bu arada araba Tofaş Şahin. İnternetten baktım lpg sigortasını sökün diyorlar. Lpg sigortası hangisi oluyor. Resimle gösterebilirseniz sevinirim. Bir öneriniz var mı? Bir de kurbağacıkla takılır mı? Herhangi bir elektrik çarpması oluşur mu?

Merhaba. Aküsü sökülen Lpg'li araca akü nasıl takılır? Bu arada araba Tofaş Şahin. İnternetten baktım lpg sigortasını sökün diyorlar. Lpg sigortası hangisi oluyor. Resimle gösterebilirseniz sevinirim. Bir öneriniz var mı? Bir de kurbağacıkla takılır mı? Herhangi bir elektrik çarpması oluşur mu?
Bence bu işin ehline getirin hocam arabayı, sakatlık çıkmasın burada anlatılması biraz zor olabilir.

Son düzenleme:
Akü montajı zor değildir. LPG olduğundan araçta ya topraklama yapmanız gerek ya da LPG sigortasını sökmeniz gerek sigortalar Tofaş araçlarda torpido tarafında diye biliyorum. Arkası plastik bir kurbağacıkla halledebilirsiniz. YouTube üzerinde daha detaylı anlatımlar mevcut.

Akü sökmek oldukça basittir, tek dikkat etmeniz gereken sökerken önce (-) negatif olan kutup başını sökün, araca aküyü takarken ise önce (+) pozitif kutup başını bağlayın. Sökerken kutup başını aracın herhangi bir demir aksamına değdirmemeye dikkat edin yeterli.

Geri
Yukarı