Öğrenciye akü önerisi

Gönder ama bol koy asitini torpilli olsun forumdakilere. :D

Bu arada bu X akü markası ile Y akü markası aynı, aynı fabrikada üretiliyor, lafları doğrumu? Çelik akü, Mutlu akü, inci akü falan?
Evet doğru, pazarlama taktiği bu aslında. Mutlu aküden kaçan İnci aküye gidiyor ama o da aynı yerden çıkıyor.

Gönder ama bol koy asitini torpilli olsun forumdakilere. :D

Bu arada bu X akü markası ile Y akü markası aynı, aynı fabrikada üretiliyor, lafları doğrumu? Çelik akü, Mutlu akü, inci akü falan?
Yok hocam Yiğit akü kendi markasını üretiyor sadece. Yabancı markaları da var Fierte falan diye onları da Yurtdışına satarken o şekilde kullanıyorlar Yiğit isminin yurtdışında bi anlamı olmadığı için. Ama öyle Mutlu, İnci falan diye akü üretmiyoruz.

Evet doğru, pazarlama taktiği bu aslında. Mutlu aküden kaçan İnci aküye gidiyor ama o da aynı yerden çıkıyor.
Yok hocam Mutlu akünün mallarını falan biz üretmiyoruz onlar kendine biz kendimize.

Akü bişi açık kaldığı için mi bitmiş yoksa bozulmuş mu? Dün çalışan akü bir anda tümüyle bozulmaz.

Şarj dinamonuz bozulmuş olabilir.. son sürüşte şarj uyarı lambası yanıyor muydu? Kontağı açtığınızda yanmıyorsa lamba çalışmıyordur ve sizi uyaramamış olabilir.

Yok hocam Mutlu akünün mallarını falan biz üretmiyoruz onlar kendine biz kendimize.
Anlıyorum fakat babam akülerin bayiliğini yapıyordu eskiden, bizzat oraya aküyü getiren adamlar söylüyordu. Aralarında fark yok sadece üzerlerine basılan etiketler farklı, sistem değişti mi bilmiyorum.

Anlıyorum fakat babam akülerin bayiliğini yapıyordu eskiden, bizzat oraya aküyü getiren adamlar söylüyordu. Aralarında fark yok sadece üzerlerine basılan etiketler farklı, sistem değişti mi bilmiyorum.
Aynı aküye farklı etiket basma olayı doğru ama biz onu sadece dediğim gibi yurtdışıka gönderdiğimiz akülere yapıyoruz. Yiğit isminin bi anlamı olmadığı için. Yoksa bizim fabrikamızda Mutlu ya da İnci gibi markaların etiketleri yok.

Araç Uno 70. Aküsü 12 Volt 60 Amper :D

Akü fabrikasında çalışıyorum reis ne lazımdı?
12 Volt 60 Amper lazım ne kadar fiyatı usta :D

Öncelikle emin ol sorun aküde mi dinamoda mı? Akücüye git ölçerler orda dinamoyu.

Akü alırkende emin ol doğru boyutta akü taktıklarına. Bazen kısa boyda takılması gereken araca normal boy takıyorlar. Sonuç pek iyi olmuyor :)
Sorun aküde, daha önce de bitti şarj ettirdim vs düzen tutmadı.

Akü bişi açık kaldığı için mi bitmiş yoksa bozulmuş mu? Dün çalışan akü bir anda tümüyle bozulmaz.

Şarj dinamonuz bozulmuş olabilir.. son sürüşte şarj uyarı lambası yanıyor muydu? Kontağı açtığınızda yanmıyorsa lamba çalışmıyordur ve sizi uyaramamış olabilir.
Aracımın aküsü zayıftı zaten, daha önce de bitti şarj ettirdim. Geçen kış bile gitmişti, takviye yaptırıp duruyorum. Akü bitmeden anlamıştım, son marşlarda gücü azalmıştı.

Son düzenleme:
Araç Uno 70. Aküsü 12 Volt 60 Amper :D

12 Volt 60 Amper lazım ne kadar fiyatı usta :D

Sorun aküde, daha önce de bitti şarj ettirdim vs düzen tutmadı.

Aracımın aküsü zayıftı zaten, daha önce de bitti şarj ettirdim. Geçen kış bile gitmişti, takviye yaptırıp duruyorum. Akü bitmeden anlamıştım, son marşlarda gücü azalmıştı.
Uno 70S kullanıyorum 60'lık vardı daha sonra senin gibi problemler yaşadım ve gidip 72'lik taktırdım ve gayet iyi oldu. Yalnız markasını tam hatırlayamadım şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı