Çözüldü BTHUSB EventID 17 hatası nasıl düzeltilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Astiva

Gigapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Yer
Ankara 💻
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 15-FA0007NT = CPU: i5 12500H GPU: 3050 Ti 4GB VRAM, SSD: 512GB PCIe 4.0, RAM: 2x8GB DDR4 3200MHz OS: Windows 11 Pro

Macbook Air M1 = CPU + GPU: Apple M1, SSD: 256GB, RAM: 8GB
Meslek
Joker
Gün geçmiyor ki Windows hataları baş göstermesin. Malum Hands Free denen illet yüzünden Bluetooth kapatıp açmak istedim ve bir anda Bluetooth kullanamaz oldum. Hatayı bırakıyorum;

1714778609682.png

Ekstra olarak;

1714778756965.png

Sürücü kurmayı denedim olmadı, güvenli moda denedim yine olmadı. DISM aracı onaramadı. Daha ne yapmam gerekli?

Cihaz özellikleri;

HP Victus 15 FA-0007NT

12500H, RTX3050 Ti, 2x8GB Kingston 3200MHz RAM. Wi-Fi kartı MediaTek MT7921 ve donanım kimliği;

PCI\VEN_14C3&DEV_7961&SUBSYS_46821A3B&REV_00

Çözüm
Güç plan kısmından kapattıysan yeterli olur. Bu arada güç planlarından yüksek performansa veya dengeliye aldığın zaman Bluetooth'un çalışma durumu oluyor mu?

Yine bir çözüm olarak geri dönüş noktasına dönmeyi deneyebilirsin.

Kurtrma noktasını maalesef kapatmıştım zamanında alan çaldığı için. Düşündüm ama yapamıyorum. Şu an Windows to GO kuruyorum USB'ye ayrı bir Windows ortamında deneyeceğim.

Evet, artık kavuştuk kendisi ile.

1714849809410.png

Nasıl çözdüğümüze gelelim. Windows to GO ile ayrı bir ortamda denedik ve aygıt yöneticisinde Bluetooth görünüyordu. İlk başta code 43 olsa bile donanım kimliğini alıp sürücü aradık. Ardından sürücü kurduğumuzda çalıştığını gördük ve donanımsal bir hata olmadığını tespit ettik. Ardından Windows to GO sürümünden çıkıp asıl Windows'a geri geldiğimiz de bir anda geri geldiğini gördük ve hata yoktu. Muhtemelen ayrı Windows içinde ilk çalıştırma oldu ve sonradan kendisine geldi @Marix @GFYT sizlerin desteği için de teşekkürler.

Ayrıca çözüm arayışı için çıktığımız bu yolda @Eray T ve @Emir M. yardımları çokça oldu, ayrıca teşekkürler. Bir şekilde düzelttik.
Link bulunmayan bir sayfaya atıyor. Donanım kimliği Wi-Fi ait çünkü hem Bluetooth hem Wi-Fi tek kart içinde, ondan öyle atmıştım. O çöken arkadaşın donanım kimli şu şekilde duruyor. Nasıl bir çökme olduysa artık;

Eki Görüntüle 2186053

Şunu dener misin? Olmazsa belirt HP'den bir daha çekeyim driveri.

Yüklemeyi biliyorsun değil mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yüklemeyi biliyorsun değil mi?

Hiç böyle bir kurulum yapmamıştım. Yazmayı unutmuşum, Windows 11 Pro kullanıyorum. Videodan bakayım kuruluma.

@GFYT bu attığınızı hangi aygıt üstünden kurmam gerekiyor? Bu hata veren aygıta mı yoksa direkt şuna mı?

1714780337080.png

Hiç böyle bir kurulum yapmamıştım. Yazmayı unutmuşum, Windows 11 Pro kullanıyorum. Videodan bakayım kuruluma.

@GFYT bu attığınızı hangi aygıt üstünden kurmam gerekiyor? Bu hata veren aygıta mı yoksa direkt şuna mı?

Eki Görüntüle 2186055

Hangi aygıtın donanım kimliğini paylaştıysanız onun için kurun.

Hangi aygıtın donanım kimliğini paylaştıysanız onun için kurun.

Maalesef hala Bluetooth yok. HP ayrı bir Bluetooth sürücüsü sunuyor ama onu da kuruduğumda geri gelmedi. Aygıt yöneticisinde Bluetooth ile ilgili hiçbir şey göremiyorum. O ünlem olup USB yazan şey muhtemelen o ama nasıl çözebiliriz bilemedim. Windows gerçekten sabrımı çok taşırıyor bu Hadsfree mevzusu yüzünden.

Maalesef hala Bluetooth yok. HP ayrı bir Bluetooth sürücüsü sunuyor ama onu da kuruduğumda geri gelmedi. Aygıt yöneticisinde Bluetooth ile ilgili hiçbir şey göremiyorum. O ünlem olup USB yazan şey muhtemelen o ama nasıl çözebiliriz bilemedim. Windows gerçekten sabrımı çok taşırıyor bu hadsfree mevzusu yüzünden.

Aygıt Yöneticisi'nde donanım değişikliklerini tara seçeneğini kullandınız mı?

Aygıt Yöneticisi'nde donanım değişikliklerini tara seçeneğini kullandınız mı?

Evet fakat işe yaramadı. Çok kez sürücü çökmesi gördüm ama böylesini ilk kez. Format atmak şu dönemde hiç istemiyorum.

Evet fakat işe yaramadı. Çok kez sürücü çökmesi gördüm ama böylesini ilk kez. Format atmak şu dönemde hiç istemiyorum.

Gizli aygıtları göster seçeneğini denediniz mi Aygıt Yöneticisi'nden?

Hızlı başlatmayı kapat, uyku moduna geçmeyi de asla şeklinde güncelleyip yeniden başlat. Yüksek ihtimalle çözülür sorunun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı