Gökyüzü gözlemi için dürbün tavsiyesi

Bu durumun ekşisi nedir tam olarak? Sizi de sıktım özür dilerim...
Estağfurullah rica ederim. Pardon vizör lastiği demişsiniz. Objektif koruyucu lastiğine gitti aklım. Biraz gevsek oldugu icin çıkabiliyor bazen. Vizör lastiği neden eleştiriliyormus ki bence bir sıkıntısı yok. Gayet konforlu yumuşak bir yapısı var.

@SARS-CoV-2 Anladım hocam. 1 hafta içinde almayı planlıyorum 1000TL civarındaki en iyi model bu gibi duruyor.

@SARS-CoV-2 Hocam bayram harçlıkları sayesinde bütçem biraz arttı. Aklımda SkyMaster 12x60 modeli var. Gerek prizmasi gerek başka bir özellikleri sayesinde. Biraz ağır (1,1kg) ama olsun. Arada 340 gram falan var. Titreme durumu falan da yokmuş. Aynı orandalar zaten. Tripod almam ama sabitleme işini hallederim el işi ile :D

Sizin fikriniz nedir bu SkyMaster 12x60 hakkında?

Son düzenleme:
@SARS-CoV-2 Anladım hocam. 1 hafta içinde almayı planlıyorum 1000TL civarındaki en iyi model bu gibi duruyor.

@SARS-CoV-2 Hocam bayram harçlıkları sayesinde bütçem biraz arttı. Aklımda SkyMaster 12x60 modeli var. Gerek prizmasi gerek başka bir özellikleri sayesinde. Biraz ağır (1,1kg) ama olsun. Arada 340 gram falan var. Titreme durumu falan da yokmuş. Aynı orandalar zaten. Tripod almam ama sabitleme işini hallederim el işi ile :D

Sizin fikriniz nedir bu SkyMaster 12x60 hakkında?
Teknik detaylardan pek anlamıyorum açıkçası, daha iyidir de şu yüzden falan diyemem. Test etsem deneyimlerimi paylaşabilirdim ama o da yok. Kusura bakmayın o yüzden.

@SARS-CoV-2 Hocam selamlar.

Bu dürbünü alacağım gökyüzü gözleme giriş için. Yeterli olur gibi.

Peki tripod olarak öneriniz nedir? Ve bunu tripod'a bağlamak için ekstra gereken aparatlar nelerdir?
Selamlar. Bence gayet yeterli gökyüzü için. Hiç tripoda bağlamadım bence pek de gerek yok. Ama tripod bağlantıları standart oluyor diye biliyorum. Yine de yanlış yönlendirmeyeyim, kullananlar cevaplasa daha iyi olur.

Selamlar. Bence gayet yeterli gökyüzü için. Hiç tripoda bağlamadım bence pek de gerek yok. Ama tripod bağlantıları standart oluyor diye biliyorum. Yine de yanlış yönlendirmeyeyim, kullananlar cevaplasa daha iyi olur.
Durbun elime ulasti hocam.

Su anda asiri parlak bi yildizi gordum ama nasil odaklanirim bilemedim.

10x50 var elimde bundan aldim celeston.

Insanlik icin hic ama benim icin asiri bi adim. Turuncumsu bi nokta yakaladim o ne acaba.

Bir de komsu kadin fark etti.

Insanlik icin hic ama benim icin asiri bi adim. Turuncumsu bi nokta yakaladim o ne acaba.

Komşu kadınlara dikkat, mahalleyi velveleye vermesinler :D Ortadaki dönen tekerlekle ayarlayacaksınız odağı. Turuncu gördüğünüz şey bir gezegen veya yıldız olabilir. Bazı yıldızlar kırmızı, turuncu gibi gözükebiliyor.

Hocam son durum nedir? Tavsiye eder misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı