GTX 1650S sistem LoL'de 80 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

fozada

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
2x GSKILL 8GB (1x8GB) RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16
SSD veya HDD modeli
Crucial P3 M.2 SSD
Ekran kartı
Nvidia GTX 1650 Super
Anakart
Asrock B450M-HDV R4.0
İşlemci
Ryzen 5 1600AF
Arkadaşlar herkese selam. LoL'de sürekli FPS düşmesi yaşıyorum. Bazen 144'e sabitliyor. Bazen 120'lere düşüyor. Bir ara 80'lere kadar düştü. Bütün şevkim kaçıyor böyle olunca.

En düşük ayarlarda oynuyorum.
NVIDIA denetim masasındaki ayarlar olması gerektiği gibi performans odaklı.
Güç seçenekleri yüksek performans seçili.
Gereksiz programlar ve uygulamalar kapalı.
PC aşırı yüklü değil, arka planda çalışan başka hiçbir şey yok.
Kısacası PC ve Windows performans odaklı olarak ince ayardan geçti.

Bu işlemci ve ekran kartının kapasitesi buysa eğer en azından kafamdaki problem bitecek.

İşlemcinin o kadar iyi değil 144-120 FPS'ler fena değil.

Normal bu FPS'ler.

Üstat nasıl ya :( ben bayağı iyi sanıyordum, gözümde büyütmüşüm demek ki. Ekran kartı yeterli mi? Bir de her şeye rağmen en düşük ayarlarda yine de 120 FPS normal mi yani?

LoL işlemci tabanlı bir oyun ekran kartı o kadar önemli değil. Bütçe ayırıp yeni bir konu açarsanız yardımcı oluruz.

Maalesef işlemcin yetersiz ekran kartın ortalama bir ekran kartı yüksek ayarlarda yüksek FPS'ler görebilirsin 180 190 gibisinden fakat bunun için işlemcini yükseltmen lazım sana önerim 3600X veya R5 5500 bakabilirsin.
Hocam teşekkürler önerin için. Intel tarafında ne önerebilirsiniz? Bir sorum daha olacak, Ana kart sizce nasıl? Değiştirilmesi elzem mi Intel'e geçince?

LoL işlemci tabanlı bir oyun ekran kartı o kadar önemli değil. Bütçe ayırıp yeni bir konu açarsanız yardımcı oluruz.
Çok teşekkürler Efe yorumların için. Sizin Intel bandında bir öneriniz var mı mevcut sisteme? ekran kartı sabit kalacak şekilde.

Hocam teşekkürler önerin için. Intel tarafında ne önerebilirsiniz? Bir sorum daha olacak, Ana kart sizce nasıl? Değiştirilmesi elzem mi Intel'e geçince?

Çok teşekkürler Efe yorumların için. Sizin Intel bandında bir öneriniz var mı mevcut sisteme? ekran kartı sabit kalacak şekilde.
Anakart değişmeniz masraflı olur. Konu açın işlemci için yardımcı olalım bütçenizle beraber.

Üstat Intel'e geçmeye gerek yok zaten geçilmezde. Anakartına BIOS güncellemesi yapıp R5 5600'e geçebilirsin.

Peki anakart performansa nasıl etki ediyor, elzem mi?
Hocam şöyle bazı anakartların ssd soğutması vs. oluyor ancak üst düzey onlar onun dışında performansa etki etmese de M2 ssd yuvası giriş seviye anakartlarda 1 tane oluyorken daha kaliteli anakartlarda daha fazla oluyor ram slotu da öyle. Yani anakartın üst model olması demek üstünde geliştirme yapacağınız anlamına gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı