Xbox Series S'den PS4 Pro'ya geçiş nasıl olur?

Jesse Pinkmann

Decapat
Daha fazla  
Xbox Series S konsolum var yeni aldım. Ama oynayacak oyun bulamıyorum bir türlü kendime göre. PlayStation tarafına bakıyorum oynayabileceğim ve çok oynamak istediğim bir sürü oyun var. Series S'in daha güncel bir konsol olduğunun farkındayım ama oyun eksikliğinden dolayı PS4 Pro almayı düşünüyorum Xbox konsolumu satıp. Sizce ne kadar mantıklı? PS4 Pro'yu Series S'le takas edecek birilerini bulabilir miyim ki? Konsolu satacak olursam kaça satayım? Ya da PS4 Pro'yla takas edecek olursam üstüne para vermem mi almam mı gerekir? Piyasayı ve fiyatları çok bilmiyorum. Fikirlerinizi merak ediyorum. Bu arada PC'm var zaten.

Xbox Series S konsolum var yeni aldım. Ama oynayacak oyun bulamıyorum bir türlü kendime göre. PlayStation tarafına bakıyorum oynayabileceğim ve çok oynamak istediğim bir sürü oyun var. Series S'in daha güncel bir konsol olduğunun farkındayım ama oyun eksikliğinden dolayı PS4 Pro almayı düşünüyorum Xbox konsolumu satıp. Sizce ne kadar mantıklı? PS4 Pro'yu Series S'le takas edecek birilerini bulabilir miyim ki? Konsolu satacak olursam kaça satayım? Ya da PS4 Pro'yla takas edecek olursam üstüne para vermem mi almam mı gerekir? Piyasayı ve fiyatları çok bilmiyorum. Fikirlerinizi merak ediyorum. Bu arada PC'm var zaten.
PC ozellikleri nedir?

Takas ne demek hocam aklından bile geçmemeli zaten 8 bine falan PS4 Pro bulabiliyorsun Series S ise 12 civarında satıp al.
hocam ben series s'imi 8 bine almıştım. Sahibinden fiyatlara göz gezdirdim 8 bine dediğiniz gibi ps4 pro vardı. Kendimce ''sanırım ikinci el piyasaları aynı'' diye düşündüm. Teşekkür ederim.

PC ozellikleri nedir?
i5-3470 işlemci rx 570 ekran kartı 16 gb ddr3 1600 mhz ram. Büyük oyunları tatmin edici seviyede oynayabildim. Şuanda dl2 oynuyorum. Daha önce de spider man bitirdim. Bazı exc. deneyim edebildim.

Konsolun kalitesini oynayacağınız oyunlar belirler, istediğiniz oyunlar PS4 Pro'da var ise geçmeniz gayet mantıklıdır. Sonuçta Konsolu oyunları için alıyorsunuz, donanımı için değil. Şuan Series S'de olup, PS4 Pro'da olmayan 3. parti oyun sayısı da bir elin parmağını geçmez. Yeni oyunlar birikmeye başlayınca PS4 Pro'yu satıp PS5 alırsınız. Ayrıca PC varken Xbox almanız mantıklı olmamış.

Son düzenleme:
Playstation daha mantıklı zaten PC'in varsa Xbox'ın özel oyunlarını rahatlıkla oynarsın oradan.Ama çoğu PS oyunları ya PC'ye gelmiyor yada 2-3yıl sonra geliyor.Ps pro daha mantıklı

Belki değerlendirebilirsin bu yazacağımı da. Elindeki bilgisayar çok sağlam değil. 6K civarlarına okutursan aynı şekilde Series S 11-12K civarlarına okutursan üstüne de ufak bir miktar eklersen RTX 4060 sistem alabilirsin belki. Veya 16-17K ikinci el 3060 Ti sistem falan. PS4 oyunlarının çoğu zaten PC'ye çıktı çıkmaya devam ediyor ve +60 FPS desteği var PC için. Hem PS4'de olmayan Spider-Man 2 gibi oyunları da oynayabileceksin PC üzerinden. (Şuan Spider-Man 2'nin PC portu Brezilyalı bir grup tarafından tamamlanmak üzere.) Değerlendir derim yani.

Hocam bence kesinlikle doğru bir karar olur. Her ne kadar S daha üst düzey olsa da PS4 ezici bir oyun üstünlüğüne sahip. Ben olsam satardım takasa gerek yok. Eğer takas edecek olursan temizliğine bağlı üstüne 3-5bin TL para isteyebilirsin.

hocam ben series s'imi 8 bine almıştım. Sahibinden fiyatlara göz gezdirdim 8 bine dediğiniz gibi ps4 pro vardı. Kendimce ''sanırım ikinci el piyasaları aynı'' diye düşündüm. Teşekkür ederim.

i5-3470 işlemci rx 570 ekran kartı 16 gb ddr3 1600 mhz ram. Büyük oyunları tatmin edici seviyede oynayabildim. Şuanda dl2 oynuyorum. Daha önce de spider man bitirdim. Bazı exc. deneyim edebildim.
PC nizi yukseltmenizi öneririm series s i satıp çok daha mantıklı bir geleceğe yatırım olur. V

PS4 Pro'ya geçtikten sonra ne oynamayı düşünüyorsunuz? Exclusive oyunlar bittikten sonra Xbox'da gördüğünüz ne oyunlar varsa PS konsolunda da onlar olacak. Hatta eski nesil olduğu için yeni oyunlar da çıkmayacak. Bence çok mantıklı bir tercih değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı