Yeni toplanan bilgisayar açılmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

HoL1qan

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar, Gaming.Gen.TR'den sistem topladım, kargoda taşıma sırasında zararı en aza indirmek için demonte olarak sipariş verdim. Bir şekilde internetten video izleyerek yaparım diyordum fakat bir şeyi ya yanlış ya da eksik yaptım. Power tuşuna bastım fanlar ve RGB çalıştı fakat 10-15 saniye sonra kapandı, ekrana da görüntü gelmedi. Birkaç görsel attım net çıkmayan veya başka açıdan çekmemi istediğiniz görsel olursa yükleyebilirim.

IMG_3836.jpeg

IMG_3834.jpeg

IMG_3833.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasada yanan bir arıza LED'i var mı ya da kasa açılınca bip sesleri falan çıkarıyor mu?

Bir tek onu takmadım hocam. O açılmasına engel midir?

Dosya Ekleri

• IMG_3837.jpeg
    IMG_3837.jpeg
    100,3 KB · Görüntüleme: 563
Selamlar arkadaşlar, Gaming.Gen.TR'den sistem topladım, kargoda taşıma sırasında zararı en aza indirmek için demonte olarak sipariş verdim. Bir şekilde internetten video izleyerek yaparım diyordum fakat bir şeyi ya yanlış ya da eksik yaptım. Power tuşuna bastım fanlar ve RGB çalıştı fakat 10-15 saniye sonra kapandı, ekrana da görüntü gelmedi. Birkaç görsel attım net çıkmayan veya başka açıdan çekmemi istediğiniz görsel olursa yükleyebilirim.

Eki Görüntüle 2185044
Eki Görüntüle 2185045
Eki Görüntüle 2185046

Sistem ilk açılışta bir kaç yere yeniden başlayabilir, bileşenleri belirtirseniz iyi olur.

Öncelikle geçmiş olsun dostum umarım yanlış bir bağlantı yaparak sorun yaşamazsın. Geçenlerde bende sistem topladım sürekli bu işlerle uğraşan birisi olmadığımız için bazı kendi bilgilerimiz bazı da videolardan yardım alarak yapıyoruz haliyle. Ben ekstra sıvı soğutucu da aldım onun kablolaması karmaşık geldi baya bir uğraşmıştım :)

3. resimde ki kablo PCI kablosu mu ben mi yanlış görüyorum? Anakartın sol üst tarafında genelde CPU girişi oluyor onunda kablosu 4 girişten fazla oluyor sen ekran kartına takılacak olan güç girişini yanlış yere takmadın umarım?

Sistem kargoda zarar görmezdi, görse bile geri gönderebilirdiniz bu arada yanlış yapmışsınız.

Yani tutanak tutmak gerekir, kargocular da beklemiyor kutu açılımı yapıp inceleyene kadar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı