Yurt dışına nasıl gidilir?

GGHOST

Hectopat
Merhaba. Ben 17 yaşındayım. Şu an C1 dil kursuna gidiyorum da yurt dışına çıkma programları hakkında bilgi verir misiniz?

Yani amacim kalicilik tabii ki.

1-) evlilik.
Bir Amerikan vatandaşı ile evlenmek kalıcı yaşamak için en temiz yoldur.
Ama aynı evde yaşamak gibi birkaç zorunluluk var sizi kontrol ediyorlar alacağınız. İkiniz en sevdiği şarkıyı yemeyi soruyorlar.
Bunu para karşılığı yapanlar da var 20 bin dolar civarı veriyorsunuz ve evleniyorusunuz. 20 bin dolar vermektense bir kızı tav edebilirsiniz.
Ardında size 2 yıllık Green Card veriliyor bir nevi vatandaşlık. Ardın uzatılır 5.yılda istediğinize göre vatandaş olabilirsiniz.
Veya Amerikan ordusuna katılarak 6 ay gibi bir sürede vatandaş olabilirsiniz tabii Green Card lazım bunun için.

2-) Green Card lotosu.
Her yıl 80 bin kişiye çekilişle Green Card veriliyor tek şartı lise mezunu olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak. Ülkemizden 250 bin civarı bir katılım sonucu 2.5k kişiye veriliyor. Herhangi bir katılım ücreti yok. Şansınızı deneyin derim sadece kazanırsanız bankada bir miktar para göstermeniz gerek.

3-) dil okulu.
Kalıcı olmamakla beraber paranız varsa katılabilirsiniz. Sadece okula devam zorunluluğu var. Ayrıca okulun içinde haftalık 40 saat çalışma imkanı veriyor size.

Size uygun olan ve aklıma gelen yolları saydım. Bence en kolayı bir kız ile evlenip verilen Green Card ile orduya katılmak 6 ay sonra vatandaş oluyorsunuz. Onun dışında şansınıza güveniyorsanız lotoya başvurunun. Aklına takılan bir şey varsa sorabilirsiniz. Bunun dışında daha birçok yol var yatırımcı vizesi falan.

Geri
Yukarı