Yurt dışına nasıl gidilir?

1-) evlilik.
Bir Amerikan vatandaşı ile evlenmek kalıcı yaşamak için en temiz yoldur.
Ama aynı evde yaşamak gibi birkaç zorunluluk var sizi kontrol ediyorlar alacağınız. İkiniz en sevdiği şarkıyı yemeyi soruyorlar.
Bunu para karşılığı yapanlar da var 20 bin dolar civarı veriyorsunuz ve evleniyorusunuz. 20 bin dolar vermektense bir kızı tav edebilirsiniz.
Ardında size 2 yıllık Green Card veriliyor bir nevi vatandaşlık. Ardın uzatılır 5.yılda istediğinize göre vatandaş olabilirsiniz.
Veya Amerikan ordusuna katılarak 6 ay gibi bir sürede vatandaş olabilirsiniz tabii Green Card lazım bunun için.

2-) Green Card lotosu.
Her yıl 80 bin kişiye çekilişle Green Card veriliyor tek şartı lise mezunu olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak. Ülkemizden 250 bin civarı bir katılım sonucu 2.5k kişiye veriliyor. Herhangi bir katılım ücreti yok. Şansınızı deneyin derim sadece kazanırsanız bankada bir miktar para göstermeniz gerek.

3-) dil okulu.
Kalıcı olmamakla beraber paranız varsa katılabilirsiniz. Sadece okula devam zorunluluğu var. Ayrıca okulun içinde haftalık 40 saat çalışma imkanı veriyor size.

Size uygun olan ve aklıma gelen yolları saydım. Bence en kolayı bir kız ile evlenip verilen Green Card ile orduya katılmak 6 ay sonra vatandaş oluyorsunuz. Onun dışında şansınıza güveniyorsanız lotoya başvurunun. Aklına takılan bir şey varsa sorabilirsiniz. Bunun dışında daha birçok yol var yatırımcı vizesi falan.

Cok guzel bir yaziydi teşekkür ederim oncelikle birkaç şey okudum da TOEFL sinavi falan varmis onlar hakkinda bir bilginiz var midir?
Bir de bazi sureli programlarla nasıl gidilir bilginiz var midir?

Cok guzel bir yaziydi teşekkür ederim oncelikle birkaç şey okudum da TOEFL sinavi falan varmis onlar hakkinda bir bilginiz var midir?

TOEFL dil sınavı birçok işveren ve üniversite dil düzeyinizi ölçmek için sizin bu sınava girmenizi istiyor. Ama seviyeniz B2 olduğu için rahatlıkla yaparsınız diye düşünüyorum

1-) evlilik.
Bir Amerikan vatandaşı ile evlenmek kalıcı yaşamak için en temiz yoldur.
Ama aynı evde yaşamak gibi birkaç zorunluluk var sizi kontrol ediyorlar alacağınız. İkiniz en sevdiği şarkıyı yemeyi soruyorlar.
Bunu para karşılığı yapanlar da var 20 bin dolar civarı veriyorsunuz ve evleniyorusunuz. 20 bin dolar vermektense bir kızı tav edebilirsiniz.
Ardında size 2 yıllık Green Card veriliyor bir nevi vatandaşlık. Ardın uzatılır 5.yılda istediğinize göre vatandaş olabilirsiniz.
Veya Amerikan ordusuna katılarak 6 ay gibi bir sürede vatandaş olabilirsiniz tabii Green Card lazım bunun için.

2-) Green Card lotosu.
Her yıl 80 bin kişiye çekilişle Green Card veriliyor tek şartı lise mezunu olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak. Ülkemizden 250 bin civarı bir katılım sonucu 2.5k kişiye veriliyor. Herhangi bir katılım ücreti yok. Şansınızı deneyin derim sadece kazanırsanız bankada bir miktar para göstermeniz gerek.

3-) dil okulu.
Kalıcı olmamakla beraber paranız varsa katılabilirsiniz. Sadece okula devam zorunluluğu var. Ayrıca okulun içinde haftalık 40 saat çalışma imkanı veriyor size.

Size uygun olan ve aklıma gelen yolları saydım. Bence en kolayı bir kız ile evlenip verilen Green Card ile orduya katılmak 6 ay sonra vatandaş oluyorsunuz. Onun dışında şansınıza güveniyorsanız lotoya başvurunun. Aklına takılan bir şey varsa sorabilirsiniz. Bunun dışında daha birçok yol var yatırımcı vizesi falan.
Birde Green Card çıktıktan sonra banka çoğu on bin dolar para gösteriyorlar diye biliyorum.

Bir de bazi sureli programlarla nasıl gidilir bilginiz var midir?

Süreli olarak yüksek lisans vb mi?
Ayrıca söylemeyi unuttum Müslüman ülkelerden Amerika'ya Müslüman'ların kötü bireyler olmadığını göstermek için lise öğrencilerinin katıldığı bir sınav var bu süreçte bir sınava tabii tutuluyorsunuz ve bütün masraflarınızı ABD karşılıyor. Bu süreçte size koruyucu aile veriliyor
Bir de Green Card çıktıktan sonra banka çoğu on bin dolar para gösteriyorlar diye biliyorum.

Evet yazdım onu da ama miktar tam olarak kesin değil 10bin verende var 30bin verende var

Süreli olarak yüksek lisan vb mi?
Ayrıca söylemeyi unuttum Müslüman ülkelerden Amerika'ya Müslüman'ların kötü bireyler olmadığını göstermek için lise öğrencilerinin katıldığı bir sınav var bu süreçte bir sınava tabii tutuluyorsunuz ve bütün masraflarınızı ABD karşılıyor. Bu süreçte size koruyucu aile veriliyor.

Yani tam bilmiyorum bende tabii ki ama şey gibi diyebilirim ogrenci degisim programi gibileri.

Yeni konular

Geri
Yukarı