Anasayfa Oyun Ulusal League of Legends Turnuvası Başlıyor!

Ulusal League of Legends Turnuvası Başlıyor!

League of Legends: Miss Fortune
League of Legends: Miss Fortune

League of Legends: Miss Fortune
League of Legends: Miss Fortune

Riot Games’in Tüm dünyada en çok oynanan PC oyunu League of Legends’ın resmi Türkiye lansmanı oyun tutkunlarını coşturacak ödüllü bir turnuvaya ev sahipliği yapıyor…

Yurtdışındaki e-spor keyfini ve kültürünü ülkemizde de geliştirmeyi amaçlayan Riot Games, zaman geçirme aracı olarak görünen oyunların aslında bir spor dalı olduğunu Türkiye’deki en yüksek para ödülüne sahip turnuvasıyla kanıtlıyor. Şirket, 15 Eylülde başlayacak League of Legends elemelerinden birinci olarak çıkan 8 takımı 5-7 Ekim tarihlerinde GAMEX’te yapılacak olan lansmanda final mücadelesi için buluşturuyor.

15 Eylül’de başlayıp 30 Eylül’de bitecek olan zorlu maratonda birinci olan sekiz takım, 5 Ekim Cuma günü başlayacak olan çeyrek final maçlarıyla GAMEX’te kapışacak. Takımlar DOUBLE ELIMINATION/BEST OF 3 formatındaki turnuvada şampiyonluğu elde etmeye çalışacak. Yarışmacıların yanı sıra turnuvayı yerinde izleyen League of Legends severler de GAMEX boyunca gerçekleştirilecek etkinlikler ile eğlenceli zaman geçirme fırsatını yakalayacak. Şimdiden bütün Sihirdarlara Adalet Meydanlarında bol şans!

Asus ve Logitech’in sponsor olduğu turnuvadaki ödülleri kazanma şansını yakalamak ve Türkiye’nin ilk resmi League of Legends şampiyonasında yarışmak için, adaylar “online” ve “offline” olmak üzere iki farklı şekilde elemelere katılabilecek. Ev rahatlığında turnuvaya katılmak isteyen oyuncular için ESL (www.esl.eu) ve Efsaneler Ligi (www.efsanelerligi.com) üzerinden elemeler gerçekleşecek. Turnuvada kazandığı zaferleri etrafındaki herkesle paylaşmak isteyen oyuncular içinse İstanbul, İzmir ve Ankara’da belirlenen internet kafeler de turnuva mekanları arasında yer alacak.

Yapılacak elemelerde East ve West sunucularından birer şampiyon takım GAMEX’teki finallere katılma şansı yakalayacak. Riot Games, GAMEX’e İstanbul dışından katılacak oyuncuların ulaşımını ve konaklamasını da karşılayacak. Turnuva formatıyla ilgili detayları Riot Games’in resmi sitesi olan tr.leagueoflegends.com adresindeki forumlardan öğrenmek ya da iletisim @ riotgames. com adresinden ulaşmak mümkün.

Yarışmacı adayları turnuvanın ESL ve Efsaneler Ligi elemelerine katılmak, bilgi almak ve kayıt olmak için aşağıdaki linklere tıklayabilir:

ESL: www.esl.eu

Efsaneler Ligi: www.efsanelerligi.com

İnternet kafe turnuvalarının olacağı tarih, şehir ve kafeler:

15 Eylül İstanbul Gamekstra

15 Eylül İzmir Milky GameArea

22 Eylül Ankara Chatlak Cafe

22 Eylül İstanbul Beşiktaş Adeks

29 Eylül İstanbul Kadıköy Adeks

Kaynak: FPRNET