Crytek etiketi altında bir Darksiders 3 görebilecek miyiz acaba?

Crytek, Darksiders Ekibini Yeniden Topluyor

In Oyun by Özay ŞenLeave a Comment

Crytek etiketi altında bir Darksiders 3 görebilecek miyiz acaba?

Crytek etiketi altında bir Darksiders 3 görebilecek miyiz acaba?

THQ’nun iflasının ardından iptal olan Darksiders’ın ekibi Crytek’in kanatları altında toparlanıyor.

Crytek, Darksiders’ın kemik ekibini yeniden toparlıyor. Darksiders’ın yaratıcısı Vigil firmasının 35 çalışanı, Crytek’ geçti. Firma sadece eski Vigil çalışanlarına özel Austin Texas’ta Crytek USA ofisini kurdu. Bu ofisin başkanlığını Vigil’in kurucusu David Adams yapıyor.

Darksiders’ın açık artırması 1 Nisan’da başlayacak ve 15 Nisan’da sona erecek. THQ firmaların rakamlarını inceleyerek en uygun olanına Darksiders’ın yayın haklarını satacak. Anlaşma sürecinin Mayıs ayında tamamlanması gerekiyor.

David Adams geçtiğimiz günlerde bir Tweet paylaştı. Tweet’te “Darksiders IP’sinin THQ’dan satın alacak birileri aranıyor. IP’ın yayın hakları yaratıcılarında bulunuyor” dedi. Crytek USA baş tasarımcı Ryan Stefanelli ise Darsiders’ın yayın hakları için fiyat vereceklerini açıkladı. Şu an zaten Vigil’in kemik ekibini toparlayan Crytek için bu zor olmasa gerek. Oldukça istekli oldukları zaten anlaşılıyor.

Eğer Crytek, açık artırmadan istediğini alırsa (Darksiders), oyunun devamını görebileceğiz. Hem de asıl kurucu ekibin elinden çıkmış bir Darksiders olacak.