Anasayfa Haber Huawei Türkiye Basın Açıklaması Yaptı

Huawei Türkiye Basın Açıklaması Yaptı

Huawei P30 özellikleri ve fiyatı / Huawei P30 fiyatı

Amerikalı teknoloji şirketlerinin Huawei anlaşmalarının askıya almasının ardından, Huawei Türkiye ilk basın açıklamasını yaptı.

“Reuters’in “Trump kara listesinden sonra Google, Huawei ile bazı işleri askıya aldığını bildirdibaşlıklı haberi ve konuyla ilgili basında yer alan haberlerle ilgili olarak Huawei tarafından yapılan resmi açıklamayı bilginize sunarız:

Huawei, Android’in dünyadaki gelişimine ve büyümesine önemli katkılarda bulunmuştur. Android’in en önemli küresel ortaklarından biri olarak hem kullanıcılara hem de sektöre fayda sağlayan bir ekosistem geliştirmek için açık kaynaklı platformlarıyla yakın bir şekilde çalışmaktadır.

İlginizi çekebilir: Google’ın Huawei Açıklamasında Rahatsız Eden Detay

Huawei, tüm dünyada bugüne kadar satılan ve halihazırda stokta bulunan tüm HUAWEI ve Honor akıllı telefon ve tablet ürünleri için kullanıcılarına güvenlik güncellemeleri ve satış sonrası hizmetler sunmaya devam edecektir.

Dünya çapında tüm kullanıcılara en iyi deneyimi sunmak amacıyla güvenli ve sürdürülebilir bir ekosistem kurmaya devam edeceğiz.

Ayrıca referans için Google ve Android’den gelen açıklamaları sizinle paylaşmak istiyoruz:

Google:

“Kanuna uyuyor ve sonuçları gözden geçiriyoruz. Hizmetlerimizin kullanıcıları için Google Play ve Google Play Protect’teki güvenlik korumaları mevcut HUAWEI cihazlarında çalışmaya devam edecek.”

 Android:

“ABD hükümetinin son eylemlerine uymak üzere attığımız adımlarla ilgili olarak HUAWEI kullanıcılarından gelen sorulara istinaden, ABD hükümetinin tüm gereksinimlerine uymakla birlikte, tüketicilerin halihazırda kullanmakta olduğu mevcut cihazlarda Google Play ve Google Play Protect’in güvenliği gibi hizmetlerin çalışmaya devam edeceğini garanti ederiz.

İlginizi çekebilir: Huawei Android Yasağı Hakkında İlk Açıklamayı Yaptı

İlginizi çekebilir: Intel ve Qualcomm, Huawei İlişkilerini Askıya Aldı