Anasayfa Etkinlik E3 Yeni Xbox 2020’de Geliyor! İşte İlk Detaylar!

Yeni Xbox 2020’de Geliyor! İşte İlk Detaylar!

Yeni Xbox özellikleri

Yeni Xbox’ın çıkış tarihi ve ilk detayları E3 2019 konferansı sırasında açıklandı.

Bir süredir sızıntılara konu olan yeni Xbox ilgili ilk resmi detaylar E3 2019 etkinliğinde açıklandı. Peki, yeni Xbox özellikleri ile beraber bizlere ne gibi yenilikler sunacak? Gelin, açıklanan ilk detaylara yakından göz atalım.

Yeni Xbox Özellikleri Nasıl Olacak?

Microsoft yetkililerinin söylediklerine göre yeni Xbox’ın AMD’nin Zen 2 ve Radeon RDNA mimarisine ev sahipliği yapan özel bir işlemciden güç alıyor. AMD’nin özel olarak geliştirilen işlemcisi sayesinde Xbox One X’ten dört kat daha hızlı olacağı vurgulanan yeni nesil konsolda ayrıca hızlı bir GDDR6 RAM‘e yer veriliyor.

Aynı zamanda Project Scarlett kod adlı konsolu ile beraber Microsoft, daha önce hiç görmediğimiz çözünürlük ve kare yenileme hızlarını da oyunculara sunacağını belirtti. Bu kısımda aktarılan bilgilere göre, yeni nesil oyun konsolu ile 8K/120 FPS değerlerinde oyun oynayabileceğiz.

Bunun yanı sıra Ray Tracing gibi son teknolojilere de ev sahipliği yapacak olan yeni nesil konsolun PC platformları ile yarışabileceği de söyleniyor. Güçlü donanımı ve dikkat çekici özellikleriyle ön plana çıkmayı başaran yeni nesil cihazda ayrıca bir SSD’ye de yer veriliyor.

Özel olarak geliştirilen bu SSD sayesinde uzun ve sıkıcı yükleme ekranlarını da tarihe karıştıracak olan Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu 2020 yılının sonuna doğru çıkacak.

İlginizi Çekebilir: Dark Souls Yapımcıları ve George R.R. Martin Bir Arada: Elden Ring