BenQ CinePrime W2700 Projeksiyon Cihazı Tanıtıldı

In Bülten, Haber by Emin ÇıtakLeave a Comment

BenQ CinePrime serisindeki yeni ürünü olan W2700 model DLP projektörü Türkiye pazarına tanıttı.

Kısa mesafeli projeksiyonlu ev sinema salonları için tasarlanmış, DCI-P3 renkli dünyanın ilk 4K DLP projektörü olan BenQ CinePrime W2700, projektör için optimize edilmiş HDR-PRO desteği ve bireysel fabrika renk kalibrasyonu ile uzun ömürlü sinematik görüntü sunmayı amaçlıyor.

W2700, her karede 3840×2160 çözünürlük ve 8,3 milyon farklı piksel ile 4K performansı sunuyor. Yeni 0,47 inç tek DMD DLP teknolojisini ve parlak ışık iletimi ve görüntü kalitesi için altı camdan oluşan 10’lu cam mercek elemanından oluşan altı yapıya sahip bozulmamış bir 4K-optimize optik sistemi kullanıyor.

BenQ’ya özel CinematicColor teknolojisini kullanan W2700, Delta E≤3 renk doğruluğunu sağlayan bireysel fabrika renk kalibrasyon raporları ile desteklenen süper geniş DCI-P3 renk alanının yüzde 95’ini ve Rec.709’un yüzde 100’ünü sağlar.

W2700, projeksiyon için özel olarak optimize edilmiş özel HDR-PRO teknolojisi ile 4K performansına gerçekçi bir görünüm kazandırıyor. Hem HDR10 hem de HLG formatlarını destekleyen HDR-PRO, canlı doğal ve gerçekçi video kalitesi için çarpıcı 4K netlik ve derinlik kazandıran üstün parlaklık ve kontrast aralıkları ve ideal görüntü optimizasyonu sunmak için otomatik renk ve ton haritalama tekniklerini içerir.

Sofistike ve özelleştirilmiş sinema deneyimleri arayan film meraklıları ve ev sineması sevenler için W2700’ün tescilli CinemaMaster Video+ ve CinemaMaster Audio+2 teknolojileri, harekete uyumlu 4K piksel geliştirme, renk geliştirme, güçlü tonlarda güçlü bütünleşik ses ile birlikte doğal ten rengi yorumlaması gibi özellikleri bulunuyor.