Google Stadia Hizmeti Şimdiden Sorun Yaşatıyor

In Haber, Oyun by Gizem Zalimalioğlu1 Comment

Google’ın heyecanla beklenen oyun akış hizmeti Stadia nihayet yayınlandı ama sorunların ardı arkası kesilmiyor.

Oyunseverlerin herhangi bir oyun bilgisayarı ya da konsol kullanmasına gerek kalmadan oyun oynamasına imkan sağlayan Google hizmeti geçtiğimiz günlerde hizmete sunuldu. Stadia ilk etapta 22 oyun ile yayına girdi  ama sorunlar kullanıcıları çileden çıkarmış gibi görünüyor.

Gecikme sorunu

Stadia söz konusu olduğunda kaliteli bir oyun deneyimi istiyorsanız, güçlü bir internet bağlantınızın olması gerekiyor. Fakat gözlemlenen duruma göre güçlü internet bağlantıları da gecikme sorununa engel olamadı. Ortaya çıkan bir video, bu hizmetin çok güçlü bir internet bağlantısına sahip olsanız bile verimli olarak kullanılamayacağını gözler önüne serdi.

İnternet hızını aşağıdaki görselde görebilirsiniz:

Google Stadia

Uygulama içerisi teknik hatalar

Bazı Stadia kullanıcıları da, davet kodlarını alamadıklarından şikayetçi oldu. Bu kodlar, hizmete giriş yapmak ve kullanıcı adlarını yeniden doldurmak için kullanılan anahtarlar olması nedeniyle erişim sağlayamadığınız durumda sisteme giriş dahi yapamıyorsunuz.

Sosyal medya üzerinden yığınla eleştiriye maruz kalan Stadia hizmeti, görünen o ki ilk denemede başarısız oldu. Şirketin hatalar ile ilgilenmesi bekleniyor.

İlginizi çekebilir: Google Stadia Oyunları Açıklandı