Anasayfa Etkinlik CES XPG GAIA, Ghost Canyon NUC’un Farklı Bir Yorumu

XPG GAIA, Ghost Canyon NUC’un Farklı Bir Yorumu

XPG’nin CES 2020’de tanıttığı GAIA mini bilgisayarı, Intel’in Ghost Canyon NUC’unu temel alıyor.

XPG, CES 2020‘de laptop da dahil olmak üzere birçok yeni ürün tanıttı. Firma, oyun için masaüstü bilgisayar tercih eden kullanıcılar için de GAIA isimli mini PC’yi sergiledi. Intel işbirliği ile geliştirilen XPG GAIA oyun bilgisayarı 8” (20cm) büyüklüğündeki kartların takılabileceği bir PCI yuvası ve 500 Watt gücünde 80 PLUS Platinum sertifikalı güç kaynağı ile geliyor.

Cihaz, daha önce sizinle videosunu paylaştığımız Ghost Canyon NUC‘u temel alıyor. XPG, Ghost Canyon NUC’un tasarımına kendilerinin de yardımcı olduklarını belirttiler lakin bu bilginin güvenilirliği biraz tartışmalı. Her halükarda firma kendi SSD’leri ve bellekleri ile cihazı donatmış durumda.

Cihazı Ghost Canyon NUC’tan ayıran en büyük fark ise renkleri. Intel sadece siyah NUC sergilerken XPG, pembe ve beyaz modelleri de sergilemekte.

 

Bilgisayarla tanışması 2000'li yıllara dayanan yazar, 2007'de CHIP ve LEVEL dergilerinin yanında CHIP Online için de makaleler yazdı ve 2010'da Türkiye'nin en çok satan teknoloji dergisi CHIP'in Donanım Editörü oldu. Bu süre zarfında 1000'den fazla ürün incelemesi yapan Recep Baltaş, 2011 sonunda bu görevinden ayrılıp ASUS Türkiye'de Pazarlama Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Tam bir Technopat olan Baltaş'ın son durağı ise Technopat.net.