Anasayfa Haber Battlefield 2042’de Hikaye Modu Bulunmayacak

Battlefield 2042’de Hikaye Modu Bulunmayacak

Battlefield 2042 hikaye modu

Yapımcı stüdyonun açıklamasına göre, Battlefield 2042’de hikaye ve battle royale modlarına yer verilmeyecek.

Battlefield 2042 geçtiğimiz gün yayınlanan fragmanla beraber resmi olarak duyuruldu. Modern zamanlara geri dönüş yapacağımız yeni Battlefield oyunuyla ilgili ilk detaylar da Electronic Arts tarafından oyuncularla paylaşıldı.

Oyunun tanıtım videosunun ardından paylaşılan basın bülteniyle birlikte oyunda yer alacak olan modlarda belli oldu. Yeni oyunun sadece online odaklı olacağını ifade eden geliştirici stüdyo, böylece serinin diğer oyunlarında bulunan hikaye modunun Battlefield 2042’de yer almayacağını duyurdu.

Battlefield 2042 hikaye modu

Battle Royale Modu da Olmayacak

Bunun dışında bir diğer ayrıntı da oyunun Battle Royale moduyla ilgili. Hatırlarsanız DICE, Battlefield 5’te Firestorm adı verilen bir Battle Royale moduyla oyuncuların karşısına çıkmıştı. Serinin yeni oyununda daha gelişmiş bir Battle Royale moduna yer vereceği iddia edilen geliştirici stüdyo, gündemi meşgul eden bu iddialara oyunun fragmanının yayınlanmasının ardından yanıtladı. Yeni Battlefield oyununda Battle Royale moduna yer vermeyeceğini doğrulayan firma, bunun yerine birbirinden devasa haritalara ev sahipliği yapan 128 kişilik oyun modlarıyla oyuncuların karşısına çıkacağını ifade etti.

Hatırlayacağınız gibi Activision’da Call of Duty Black Ops 4‘te herhangi bir hikaye moduna yer vermemişti. Sadece online odaklı bir oyunla piyasaya giriş yapan stüdyonun bu hamlesi de ters tepmişti.

Tabi bu durumun DICE cephesine nasıl yansıyacağı hakkında net bir şey söylemek için çok erken. Ancak, firma 13 Haziran tarihinde oyunun ilk oynanış videosunu yayınlayacak. En azından 13 Haziran’da serinin yeni oyunu hakkında ilk fikirlerimizi edinmiş olacağız.

Battlefield 2042 duyuruldu

Battlefield 2042 Çıkış Tarihi

Fragmandan sonra oyunu ön siparişe sunan EA, aynı zamanda BF 2042’nin ne zaman oyuncularla bir araya geleceğini de açıkladı. Firmanın açıklamasına göre yeni BF oyunu 23 Ekim 2021 tarihinde PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One, ve PC platformları için çıkışını gerçekleştirecek.

Battlefield 2042 Fiyatı

PC (Epic Games ve Steam)

  • Standart Edition:– 419.9 TL
  • Gold Edition – 599.99 TL
  • Ultimate Edition – 799.99 TL

Xbox Store

  • Standart Edition – 449.99 TL
  • Gold Edition – 629.99 TL
  • Ultimate Edition – 809.99 TL

PlayStation Store

  • Standart Edition – 500 TL
  • Gold Edition – 700 TL
  • Ultimate Edition – 900 TL

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.