Anasayfa Haber Nintendo Switch OLED Modeli Tanıtıldı

Nintendo Switch OLED Modeli Tanıtıldı

Nintendo Switch OLED

Merakla beklenilen yenilenmiş Nintendo Switch OLED Modeli sonunda duyuruldu.

Nintendo tarafından uzun zamandır dedikoduları dolaşan yeni Swtich modeli sonunda tanıtıldı. Nintendo Switch OLED modeli daha büyük 7 inç 720p OLED ekran ile birlikte geliyor. Yeni model, beklendiği gibi NVIDIA yapımı yenilenmiş bir çip kullanıyor ve bu sayede TV’ye bağlandığında 4K çıkış elde etmenizi sağlıyor.

Switch OLED Özellikleri

Yenilenmiş olan model yeni ekranın dışında masaüstü oyun için ayarlanabilir bir stand, 64 GB dahili depolama (daha önce 32 GB depolama bulunuyordu), yerleşik kablolu ethernet bağlantı noktasına sahip yeni bir yuva ve elde veya masa üstü oyun için geliştirilmiş ses sunuyor.

Güncellenmiş Switch hakkında son aylarda yoğun bir şekilde konuşuluyordu: Nintendo, yalnızca yeni Switch oyunlarına odaklanan E3 gösterisinden sonra bir duyuru yapmış oldu. Daha önceki haberler, bu yeni Switch’in geçen ay E3 başlamadan önce görüneceğini öne sürmüştü.

Bu arada yeni Switch modelinin, bir TV’ye bağlayamayacağınız daha küçük ve daha ucuz bir versiyon olan Switch Lite’dan yaklaşık 2 yıl sonra geldiğini de not olarak düşelim. Switch Lite, Eylül 2019 tarihinde 199 dolar fiyat ile piyasaya sürülmüştü.

Switch OLED Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Nintendo Switch OLED, 8 Ekim tarihinden itibaren 350 dolar fiyat ile satışa sunulacak.

Nintendo’nun bugün Nintendo Switch Sistem Güncellemesi 12.1.0 güncellemesini yayınladığını da hatırlatalım.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.