Anasayfa Haber Bazı Windows 11 Sürümleri, Varsayılan Olarak Karanlık Modla Gelecek

Bazı Windows 11 Sürümleri, Varsayılan Olarak Karanlık Modla Gelecek

Windows 11 ile birlikte görsellik tarafında birçok geliştirme yapan Microsoft, karanlık (koyu) mod tarafında da değişiklikler yapıyor.

Teknoloji şirketleri yavaş yavaş hem mobil hem de masaüstü platformlarda karanlık moda geçmeye devam ediyor. Görünüşe bakılırsa Microsoft da artık Windows 11’de varsayılan olarak karanlık modu etkinleştirmek istiyor. Şirket yetkililerine göre Windows 11’in bazı versiyonları artık varsayılan olarak karanlık mod aktif bir şekilde gelecek.

Microsoft ayrıca Windows 11’in tüketici sürümlerinin standart modda gönderilmeye devam edeceğini söylüyor. Farkında olmayanlar varsa, Windows 10’un Home sürümü şu anda varsayılan olarak standart mod ile sunuluyor ve Pro karanlık modu kullanıyor. Enterprise ve Education versiyonları ise şu an standart modu kullanıyor.

Teknoloji devi, Windows 11’den itibaren Enterprise ve Education için karanlık modu aktif ederken, Windows 11 Home ve Pro tarafında açık renkli tema kullanacak. Microsoft, bununla birlikte Windows 11’in tüketici sürümlerinin standart modla gönderilmeye devam edeceğini de ekliyor.

Yeni Özelleştirme Seçenekleri

Windows 11’in Kişiselleştirme sayfası, sayfanın hemen üst kısmındaki birden çok tema arasından seçim yapmamıza izin veriyor. Örneğin daha koyu bir tema seçtiğimizde, Windows otomatik olarak karanlık modu açıyor ve renkleri Başlat Menüsüne de uyguluyor.

Öte yandan Microsoft şu anda altı temayı ve Windows 11 için birkaç duvar kağıdını test ediyor. Ayrıca önümüzdeki süreçte bunların sayısı artabilir.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve insanlara yardımcı olmaktan mutluluk duyuyor.