Anasayfa Haber Steam Deck Konsolların Siparişleri İleri Bir Tarihe Ertelendi

Steam Deck Konsolların Siparişleri İleri Bir Tarihe Ertelendi

Steam Deck

Valve’ın taşınabilir oyun konsolunu almak isteyenler bir süre daha beklemek zorunda.

Steam Deck, ön siparişe açıldığı tarihten itibaren yoğun bir ilgi gördü ve hatta karaborsacıların hedefi haline gelmişti. Ne yazık ki Steam Deck satın almak isteyen oyunseverler daha fazla beklemek zorunda kalacak.

Valve, taşınabilir oyun konsolu için rezervasyon sayfasını güncelledi ve tarihler bir hayli ileri atılmış görünüyor. Bildiğiniz gibi kapasite farkından dolayı üç farklı Deck modeli var. 64 GB eMMC depolamaya sahip temel model, 2022 yılının ikinci çeyreğinden sonra gönderilmeye başlayacak. 256 GB ve 512 GB NVMe SSD’li modeller ise ikinci çeyrekte gönderilecek.

Bildiğiniz gibi halen çip kıtlığının ortasındayız. Nitekim Steam Deck’in kalbinde bulunan SoC, AMD imzalı bileşenlerden oluşuyor ve TSMC tarafından üretiliyor. Bu bağlamda Tayvanlı yarı iletken üreticisinin oldukça fazla müşterisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak TSMC’nin üretimi artırma ihtimali var ve bir ihtimal tarihlerin geri çekildiğini görebiliriz.

Valve, şu an yeni konsollarının siparişi için temkinli davranıyor ve bunu yapmaları gayet normal. Zira talep oldukça fazla ve müşterilerin bu taleplerini karşılamak zor. İşin kötü yanı ise bu gecikmelerden dolayı karaborsacılar piyasaya çıkmaya başlayacak ve fahiş fiyatlar göreceğiz.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve insanlara yardımcı olmaktan mutluluk duyuyor.