Anasayfa Haber Microsoft, Windows 11 Paint’i İki Basit Hatayla Kullanıma Sundu

Microsoft, Windows 11 Paint’i İki Basit Hatayla Kullanıma Sundu

Windows 11 Yeni Paint

Windows 11 ile tasarımı yenilenen MS Paint ile yapılan iki acemice hata kullanıcıların dikkatini çekti.

Yeniden tasarlanan Windows 11 ile birlikte MS Paint gibi birçok uygulama baştan aşağı yenilenmeye devam ediyor. Bazı kullanıcılar ise Windows 11 Paint’in Dosya menüsünde iki bariz hata keşfetti: ilki bir yazım hatası ve ikincisi yanlış yönlendirilmiş bir buton.

Öyle ki bunlar büyük hatalar değil, ancak Microsoft’un yeni işletim sistemini geliştirirken “her noktayı ve ayrıntıyı düşünmediğinin” bir göstergesi. Windows 11 Paint’te Dosya menüsünü açan kullanıcılar, “From scannner and camera” içe aktarma seçeneği ile karşı karşıya kalıyor. Böyle bir hatanın Microsoft tarafından yapılması ise gerçekten şaşırtıcı.

Sırada aslında Hakkında kısmına yönlendiren “Ayarlar” butonu var. Microsoft ekibi bu seçenekleri eklerken ve nihai sürümü kullanıcılara sunarken bu seçenekleri kontrol etmiyor mu? Ayrıca Paint ayarlarının “Görüntü Özellikleri” menüsünde bulunduğunu bilmiyorlar mı?

“Scannner” yazım hatası bir kenara, bu yanlış etiketlenmiş “Hakkında” düğmesi bazı kullanıcıları gerçekten şaşırtabilir. Microsoft, Windows 11’i bazı hatalar ve eksik özelliklerle birlikte piyasaya sürdü. Bununla birlikte şirket, işletim sistemini yamalarken bazı şeyleri bozmaya devam ediyor.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.