Anasayfa Haber Google Chrome 96’da Windows 11 Tasarımına Geçmek Mümkün

Google Chrome 96’da Windows 11 Tasarımına Geçmek Mümkün

Deneysel bir özellik olarak sunulan Windows 11 tasarım yenilemesini Chrome 96 ayarlarından aktif edebilirsiniz.

Chrome 96 artık herkes tarafından kullanılabilir ve tarayıcının Windows 11’deki yerel uygulamalar gibi görünmesini sağlayacak yeni bir deneysel özellikle birlikte geliyor. Bildiğiniz gibi, yeni nesil Windows yuvarlak köşelere, ince tasarım iyileştirmelerine ve Mika efektine odaklandı.

Daha önce Chrome’un Windows 11 tasarımına uygun arayüz geliştirmeleriyle geleceğinden söz etmiştik. Yuvarlatılmış köşeleri ana menüye, web sayfası için bağlam menüsüne ve sekme şeridi için menüye getiren deneysel özellik (flag) artık Windows 11 için Chrome 96’ya dahil edilmiş durumda.

Chrome 96’nın görsel güncellemesi Windows 10 ve Windows 11 için mevcut, ancak aşağıdaki adımları izleyerek manuel olarak etkinleştirilmesi gerekiyor:

  • URL kısmına “chrome://flags” yazın ve Enter’a tıklayın.
  • “Windows 11” şeklinde arama yapın.
  • “Windows 11 Style Menus” seçeneğini aktif edin.
  • Deneysel özelliği etkinleştirin.
  • Tarayıcıyı yeniden başlatın.

Google, menülerinin köşeleri yuvarlak hale getirmek ve Windows 11’in görünümüyle eşleşmesi için Chrome üzerinde güncellemeler yapıyor. Gelecekte muhtemelen tarayıcının diğer alanlarını kaplayacak şekilde yeni geliştirmeler de göreceğiz.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.