Anasayfa Haber Teams Premium, OpenAI GPT 3.5 Teknolojisini Arkasına Aldı

Teams Premium, OpenAI GPT 3.5 Teknolojisini Arkasına Aldı

Teams Premium OpenAI GPT 3.5

Teams Premium artık OpenAI’ın GPT 3.5 teknolojisi tarafından da destekleniyor. GPT veya Generative Pre-trained Transformer, herhangi bir türde metin oluşturmak için internet verileri kullanılarak eğitilmiş bir makine öğrenimi modeli. Bu aynı zamanda soruları konuşma biçiminde yanıtlayabilen ve kod ve metin oluşturabilen, son derece popüler ChatGPT sohbet robotunun arkasındaki teknoloji.

Microsoft’a göre Teams Premium’daki özellikler toplantıları daha akıllı, kişiselleştirilmiş ve korumalı hale getirmeyi hedefliyor. Örneğin, altyazıları gerçek zamanlı olarak çevirebilir, toplantı şablonları oluşturmaya yardımcı olabilir ve otomatik olarak toplantı notları, önerilen görevler ve kişiselleştirilmiş vurgular oluşturabilir.

Teams Premium’daki diğer önemli özellikler arasında kişiselleştirilmiş zaman çizelgesi işaretleyicileri, konuşmacı zaman çizelgesi işaretleyicileri, özelleştirilmiş toplantı şablonları ve sızıntıları engellemek için filigran yer alıyor. Kayıt kapasitesi sınırlaması, markalı toplantılar, hassasiyet etiketleri ve uçtan uca şifreleme de mevcut durumda. Teams Premium, 30 Haziran’a kadar aylık 7 dolar olacak ve Temmuz ayında 10 dolara yükselecek.

Microsoft, OpenAI’nin GPT teknolojisine yoğun bir şekilde yatırım yapıyor ve raporlar şirketin ChatGPT’yi Bing arama motoruna entegre etmeyi planladığını bile söylüyor. Hatta şirketin OpenAI’ye 10 milyar dolar yatırım yaptığını belirtelim.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.