Çözüm Games for Windows Live 0x80072751 Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Games for Windows Live sürümünüz güncel olduğu halde 0x80072751 hatası alıryorsanız hatayı çözmek için bazı çözüm önerilerini bir araya getirdik.

Kod:
Can't download update. Make sure that you are connected to the internet. 0X80072751

Çözüm 1:

1.) Başlat > Arama kutucuğu > CMD > Sağ tık, Yönetici olarak çalıştır.

2.) Kodu gir:

Kod:
netsh winsock reset

3.) Bilgisayarı yeniden başlat

4.) Başlat > Arama kutucuğu > CMD > Sağ tık, Yönetici olarak çalıştır.

5.) Kodu gir:

Kod:
netsh int ip reset resetlog.txt

6.) Bilgisayarı yeniden başlat

7.) Oyunu aç.

Çözüm 2:
  • Aşağıdaki portların açık olduğundan emin olun:
Kod:
TCP port 80
UDP ve TCP port 3074
UDP port 88
UDP ve  TCP port 53
TCP ve 443
  • Windows'a temiz bir başlangıç yaptırın:
1. Başlat menüsünü açıp arama kutucuğuna msconfig yazın.
2. Genel sekmesinden Normal Başlangıç'ı seçin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Bilgisayar açıldığında şu adımları uygulayın:

Başlat menüsüne services.msc yazıp Enter'a basın.

Aşağıdaki servislerin durumunu şu şekilde ayarlayın:
Başlangıç tipi: Otomatik
Servis durumu: Başladı

-Background Intelligent Transfer Service / Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti
-SSDP Discovery Service / SSDP Bulma
-Universal Plus and Play Device Host / UPnP Aygıt Ana Makinesi
-Windows Time / Windows Saati

Yukarıdaki servisler Otomatik ve Başladı olarak ayarlandığında bilgisayarı yeniden başlatın.

Çözüm 3:

MTU değerinizi değiştirin. Son günlerde TTNET'in kotasını aşmak için modeminizdeki MTU değerini değiştirmiş olabilirsiniz. MTU değerinizi modemin ayarlarına girerek 1492 yapın ve ayarları kaydedin. Bu ayarı Kayıt Defteri'nden de değiştirmeniz gerekebilir. Bu bağlamda söz konusu değeri burada bulabilirsiniz:

Kod:
 [HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\[Adaptör ID]]

Çözüm 4:

Airties RT-205 modem kullanıyorsanız modemin kontrol paneline girin ve UPnP özelliğini kapatın.

Çözüm 5:

Özellikle Killer E2200 yonga setine sahip ağ kartlarında eski ağ kartı sürücüsü yüzünden PC GFWL'e bağlanamıyor. Sürücü sürümünü 6.1.0.395 yapmak gerekiyor. İndirin. Ayrıca Marvel ve Realtek Ethernet kartı sürücülerinin güncellenmesi de tavsiyemizdir.

Çözüm 6:

Bilgisayarınızda yüklü olan .Net Framework sürümlerine bakın. Bu sürümleri tekrar indirin, çalıştırın ve bu defa onarım yüklemesi yapın. Özellikle güncelleme sorunları bu yöntem ile çözülmektedir.

Çözüm 7:

Modemi kapatıp açın. Modem kapatılıp açıldığında farklı bir MTU değeri alır. Bir keresinde bu yöntem gerçekten işime yaradı.

Son düzenleme:
Çok sağolun bütün gün uğraşmıştım. Verdiğiniz bilgiler ışığında sorun çözüldü.

1-2 ve 4. çözümü uyguladıktan sonra düzelmişti üç gündür falan sorunsuz kullanıyordum fakat şimdide şöyle bir hata aldım games for windows live tarafından

Kod:
There is may be a network problem or the windows live id service may not be avaliable.

Games for windows un marketplace kısmından giriş yapmaya çalıştığımdaysa 800488EB böyle bir hata veriyor. ID ve şifremi kontrol ettim, hotmail üzerinden giriş yapılıyor, onlarda sorun yok fakat sorun nerde bulamadım.

Çözüm 2'yi biraz açar mısınız?

Yani bu değerleri nereye girmemiz gerektiği hakkında. Modemim Airties 5452.

Merhaba,

Sorunumu çözdüm; .NET Framework onarımı yaptıktan sonra,oyuna (DiRT 3) tekrar girdiğimde sorunsuz bir şekilde update yaptığını ve hata vermediğini gördüm.

Cevabınız için teşekkür ederim.

Merhaba. Bana bu hatadan veriyor. Games for windows live

4698.jpg

Modemim : Airties Air 6271KN.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı