Games for Windows Live 0x80072751 Hatası

Emoragez

Hectopat
Selamlar

Öncelikle yeni konu açmamın sebebi buna benzer diğer konudaki tüm çözümleri deneyip (bazılarını yapamadığım için deneyemedim sanırım) çözüme ulaşamamam.

Geçen günlerde steam hesabıma Super Street Fighter IV: Arcane Edition aldım arkadaşımla oynamak için, çok güzel bir şekilde yüklendi, girdim..Sonrasını detaylı olarak anlatmak istiyorum :
Windows Live ID hesabımı istedi bende girdim sistem profiliniz yükleniyor biraz zaman alabilir dedi ve 10-15 saniye sonra windows live update yapması gerektiğini söyledi bende evet e bastım aynı şekilde yükleniyor biraz zaman alabilir dedi ve ardından hepimizin bildiği "0x80072751" hatasını aldım.. Bir hafta gibi bir süredir çok şey denedim fakat hala aynı bu yüzdende Kişisel olarak yardıma ihtiyacım var. :(

Şimdiden teşekkürler.

Şunu bir okuyup uygular mısınız:

Şöyle oldu bende en başta steamde sorun vardı. Yani ne sitesinden ne yazılımından mağazaya ulaşmaya çalıştığımda sayfa doğru düzgün yüklenmiyordu. Resimler görünmüyordu vb. Bunu internette araştırınca, DNS’yi ttnet’in kendi dns’sine çevirince düzeldiğini öğrendim. TTNET bunu sırf sansürlü internetini kullandırmak için yapıyormuş.. O tartışılır da bence de öyle. Çünkü Google DNS’yi bırakıp TTNET’inkini kullanmaya başladığımda gerçekten birçok internet sorunum çözüldü. İnterneti kullanan yazılımlarımdaki bazı sorunlar, internet sayfası yüklenme yavaşlığı, çoklu oyuncuda pingler gibi.

Bu DNS olayı GFWL’i de etkiliyor olabilr mi diye düşünerekten onu da deneyeyim dedim. Yalnız direk DNS’yi kaldırıp oyuna girmedim. Bi yerde okuduğuma göre MTU ayarını değiştirmek de bu GFWL sorununa neden olaibliyormuş. Hazır deneyecekken MTU ayarını da TTNET’in standart ayarına (1492) getireym dedim (daha önce tek başına mtu’yu 1492 yaptığımda işe yaramamıştı). Neyse DNS ve MTU düzeltmesi yaptıktan sonra oyuna girdim ve gerçekten bu kez GFWL’a bağlanabiliyordum (GTA 4′te denedim, öncelik verdiğim oydu.). Saatlerce GTA 4 çoklu oyuncu oynadıktan sonra (hemen sonra değil, ertesi gün) “DiRT 3 de GFWL kullanıyodu lan, onda da sorun vardı” deyip onda da denedim ve GFWL güncellemesi de yaptı, oyuna da girdi. Yalnız yine bişey farkettim ki, yeniden DNS kullandığımda yine de artık GFWL sorunu olmadığını gördüm.

Not 1: GFWL ile ilgili internette bulduğum tüm portlar açılmıştır. Windows güvenlik duvarı devre dışıdır. Kaspersky güvenlik durumu ise devrededir.
Not 2: DNS’yi kaldırıp yerine TTNET’in DNS’sini yazdım. İlk satır 195.175.39.40 - ikinci satır 195.175.39.39. Bunu yaptıktan sonra komut satırını açıp (cmd) orda tırnaksız

Kod:
ipconfig -flushdns
yazılıp enter yapılması gerekmekte. Sonra oyuna girmeyi deneyebilirsin.

Şimdi de bu problem çözüldü mü diye kontrol edemiyorum çünkü Recep abi kişi olarak bana yardım ederken onunla beraber bir sorun çıktı ortaya. "The live service may be unavailable, or there may be an issue with your home networking equipment" diye bir hata veriyor GFWL bu sefer update'i geç profil bile inmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı