Çözüm Windows 10 Açılırken Siyah Ekranda Kalma

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HGorkemTunc

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar,
Çoğu kişide olan bu sorun bende de vardı. Uğraşlarım sonucu kuzenimle geçici bir çözüm bulduk. Siyah ekranda kaldığında farenizi hızlıca sağa sola hareket ettirin. Ekran geliyor. Zaten Microsoft bu sorunu çözecektir yakında. Geçici olarak bunu yapabilirsiniz.

@Weird flex En son AMD sürücüsüne sahip olmama rağmen sorunu yaşıyorum. Ekran kartı ile alakası yok bence.
En son AMD sürücüsünün Windows 10 uyumlusunu kullanmanız lazım. Winows 10 uyumlu değil de Windows 8.1 uyumlu kullanırsanız ekran kartını tanır, fakat küçük sorunlar çıkarabilir, siyah ekranda bu sorunlardan biri olabilir.

O sorunu ben de az önce çözdüm :)
Casper pc'ye mi sahipsiniz önce bunu sorayım.
Eğer öyle ise BIOS güncellemeniz gerekiyor manuel olarak çünkü casper otomatik yapmıyor bu işi. Ben manuel güncelledim ve sorun çözüldü, ben de kafayı yemek üzereyken son anda hallettim ve rahatladım.
Sorun dediğim gibi ekran kartında değil BIOS güncellemesi yapın, farklı marka bir pc ise BIOS güncellemesini bekleyin derim.
Casper kullanıcısı iseniz yardımcı olayım.

Seyfulah hocam, benimde şöyle bir sıkıntım var. Bilgisayarım casper i5 laptop. Windows 10'a geçtim. Bilgisayarı yeniden başlattığım zaman windows logosu geliyor sonra, siyah ekranda kalıyor. Klavyeden Fn + f1 tuşuna bastığım zaman uyku moduna geçiyor, tekrar uyku modundan çıkarttığım zaman sorunsuz bir şekilde açılıyor bilgisayar. Aynı şekilde bilgisayarı komple kapatıp tekrar açtığım zamanda hiç bir sıkıntı çıkartmadan açılıyor. Bir tek yeniden başlattığım zaman siyah ekranda kalıyor. Sorun ne olabilir acaba ? Casper kullanısı iseniz yardımcı olabilirim demişsiniz, ondan sizde sordum :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı