Windows 10 açılırken siyah ekranda kalma sorunu

Daha fazla  
Bilgisayarım casper laptop. Başlıkta da belirttiğim gibi, bilgisayarı yeniden başlatırken windows logosu geliyor ondan sonra siyah ekranda kalıyor. Bu siyah ekranda beklerken Fn tuşu + f1 tuşuna bastığımda uyku moduna geçiriyorum, ondan sonra tekrar uyanınca sorunsuz bi şekilde açılıyor bilgisayar. Aynı şekilde bilgisayarı tamamen kapatıp tekrar açtığımda da sorunsuz şekilde bilgisayar açılıyor. Sadece yeniden başlattığımda açılırken windows logosunu geçtikten sonra siyah ekranda kalıyor. Sorun ne olabilir ? Ekran kartı güncel, bıos güncelleme işinden fazla anlamadığım için hiç karışmadım o işe.

Son düzenleme:
Bilgisayarım Casper laptop. Başlıkta da belirttiğim gibi, bilgisayarı yeniden başlatırken Windows logosu geliyor ondan sonra siyah ekranda kalıyor. Bu siyah ekranda beklerken fn tuşu + F1 tuşuna bastığımda uyku moduna geçiriyorum, ondan sonra tekrar uyanınca sorunsuz bir şekilde açılıyor bilgisayar. Aynı şekilde bilgisayarı tamamen kapatıp tekrar açtığımda da sorunsuz şekilde bilgisayar açılıyor. Sadece yeniden başlattığımda açılırken Windows logosunu geçtikten sonra siyah ekranda kalıyor. Sorun ne olabilir? Ekran kartı güncel, BIOS güncelleme işinden fazla anlamadığım için hiç karışmadım o işe.

Format atıp temiz kurulum yapın ya da Windows'u yeniden kurun dosyaları saklayarak ama temiz kurulum daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı