İ7 5960X ve GTX 980 Ti tabanlı sistem toplama

Denklem2a

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Isvicre
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar,

Aslinda, akimda assagi yukari tamamlanmis bir X99 sistem ve custom sivi sogutma listesi var ama, parcalari siparis etmeden once sizin ekleme ya da degistirme onerileriniz varsa almak isterim.

Sistem bilesenleri soyle:
  • Corsair Obsidian 900D
  • Corsair AX1200i Platinum
  • ASUS RAMPAGE V EXTREME/U3.1
  • EVGA GTX 980 Ti Hydro Copper (2x - SLI)
  • Intel Core i7 5960X (carpan kilidi acik)
  • Corsair Dominator Platinum (4x, 4Go, DDR4-3000)
  • WD Blac 4000 Go, 3.5 Hdd (7200 RPM)
  • Samsung 850 EVO 500 Go SSD
  • Noctua NF-F12 PPC 2000 RPM
  • Sivi sogutma icin EKwb nin urunlerini kullanmayi dusunuyorum.

Sistemi boyle dusundum ama kasa, islemci ve fanlar konusunda kararsiz oldugumu belirteyim.

Sivi sogutmanin kaplayacagi yer nedeniyle 900D sectim ama cok buyuk olmasi nedeniylede cirkin duracagini dusunuyorum. Bu kasayi yada custom sivi sogutma kullanan arkadaslarin ne dusundugunu merak ediyorum.

Islemciyi cok abarttigimin farkindayim zira yari fiyatina, 6 cekirdekli 5930K var ama diger taraftan incelemelerdeki basarisini, Xeon islemcilerle yaristigini ve overclock yeteneklerini goz onune alinca 5960X olsun dedim. Kullanan arkadaslarin ne dusundugunu cok merak ediyorum.

Fanlar konusunda da kullanan arkadaslarin ne dusundugunu merak ediyorum, ozellikle ses konusunda nasillar? Kasa icini fazladan isiklandirmayi felan dusunmedigimi belirtmek isterim zira hem anakart hem de ekran kartlarinda ledler, yani isikli fan kullanmayi dusunmuyorum.

Evet arkadaslar, son olarak bu sistemin oldukca pahaliya patlayacagini biliyorum, hatta kaba taslak bir hesapla, sivi sogutma da dahil 17'000 tl civarinda olacagini soylemek yanlis olmaz. Sizden bekledigim yardim, baslikta da belirttigim gibi sistemi iyilestirmek icin tavsiyelerinize ve bilesenleri kullana arkadaslarin izlenimlerine ihtiyacim var.

Katkida bulunan her arkadasa cok ama cok tesekkur ederim.

Son düzenleme:
Sistem ve sivi sogutma bilesenlerinin siparisi verildi.
Sivi sogutma tarafinda, anakartin koprulerini sogutacak olan blogun stokta olmamasi nedeniyle bir kac gun gecikecegi belirtildi.
Daha kotusu ise, sistem bilesenleri tarafinda, 2 tane EVGA gtx 980 ti hc ile Sli yapmayi planlamistim ama parcalari siparis ettigim dagiticida sadece bir tane EVGA varmis digerinin gelis tarihi hakkinda birsey soyleyemeyeceklerini soylediler.

Olasi durumda Evga dan vaz gecip Zotac gtx 980 Ti ArticStorm medelini alabilirim, boost frekans degeri Evga ya kiyasla daha dusuk olsada OC potansiyeli yuksek bir kart

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı