i7 5820k ve GTX 980 Tİ Tabanlı sistem toplama

barış karasu

Hectopat
Daha fazla  
INTEL İ7 5820K İŞLEMCİ
GİGABYTE GTX 980 Tİ GAMİNG G1 EKRAN KARTI
MSİ X99 GAMİNG 9 ACK ANAKART
KİNGSTON HYPERX PREDATOR 32GB XMP RAM 3000 MHZ

Topladığım sistem bu monitör (asus vn247), klavye(razer blackwidow chroma), mouse(logitech g700s) mevcut. Sizden kasa, PSU, SSD (240 GB olursa iyi olur bütçe gereği) ve işlemci soğutucu önerisi istiyorum. HDD siparişini bütçeyi sarsmamak için sonra vereceğim ona da wd 3 TB red düşünüyorum. Sistem render için kullanılacaktır öncelikli olarak ama quadro ekran kartı almama sebebim oyunda oynuyor olmamdır. Sisteme sonradan ekleme çıkarma yapılmıyacak, PSU kasa ona göre önerirseniz çok sevinirim. Sistemin siparişini yarın sanalmarketimden yapıcağım. Sizce sanal marketim güvenilir mi? Bir de bunu sormak isterim.

Bir de bellekleri 2 tane 2x8 alsam quad channel olur mu? Bunu cevaplarsanız sevinirim. Ona göre bellekleri gskill ripjawsV tercih edebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe belirtmediğiniz için ortalama araştırma yaptım. GTX 980 Tİ'ı beslemek için 1000 wattlık bir güç kaynağı seçtim. Kasa olarak değiştirmek isterseniz değiştirebilirsiniz ama ekran kartının uzunuğunu dikkate alınız.
SSD: Kingston 240GB HyperX 3K Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 555MB / Yazma 510MB)
Kasa: THERMALTAKE CORE V71 FULL TOWER SİYAH KASA
Güç Kaynağı: COOL MASTER SILENT PRO M II 80PLUS 1000W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI

Sanal Market gayet güvenilirdir fakat Vatan'ı tavsiye ederim.
Bellekler aynı ise 2x8 yaparak dual channel olur. 4x4 quad channel olur diye biliyorum çünkü 2 kanal kullanarak quad channel olmaz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı