İdeal mobil internet hızınız nedir ?

itsAtaken

Kilopat
Arkadaşlar Merhaba. Vodafone kullanıyorum ve freezone özel aylık 16 tl olan faturasız 1 gb paketim var. Speed test atıyorum kafam esince. Bazen 3, bazen 5, bazen 1 Mbps çıkıyor. Ve geçenlerde hiç beklemediğim bir anda yaptım, 11 Mbps geçti download hızı.. Screen de aldım, isterseniz atarım.

Şimdi aslında 2 sorum var, ilki belli. Size kaç Mbps yetiyor ? İdeali kaçtır?

İkinci: Bu internet paketlerinde hıza göre değişim olmuyor mu ? Yani biz 16 TL'ye sınırsız internet alıyor olamayız. 11'e kadar çıkartmayı becerdim, sonu kaç bunun ?

Teşekkürler.

Mobil veriden uygulama indirmediğim için 4-5 mbps fazlasıyla yetiyor. Bu değerin biraz fazlasının internette gezinmek için herkese yeticeğini düşünüyorum.

gLQyR2.png

Bu o alışıla gelmediğim zamanki denemem.

İşin garip tarafı, Edirne merkez de 3-5 çıkarken, Bulgar kapısına yakın bir ilçede (şu an) 8 filan çıkıyor :D 8 Megabit iyi midir diyecem, iyi herhalde.

8 Mbps internet mobilde iş görüyorda benim evimde ki hızda aynı o yüzden pek bişey diyemem ama senin aldığın sonuçlar hiç kötü değil.

Bana göre mobilde en ideali ve olması gereken 8 Mbpsdir şu anda. Fakat büyük bir çoğunluğumuz daha da hızlıyı isteriz. Genlede hız çevredeki 3G sağlayıcısından kaynaklıdır.

Benim Note3' ümde şöyle bir şey var, neredeyse hiç 3G'yi görmedim. Hep H+'ta çalışıyor veri aktarımı. Bazen sadece H oluyor aşağı yukarı oklar yok, bazen ise E oluyor, o zaten ölüm..

Eki Görüntüle 31046

Bu o alışıla gelmediğim zamanki denemem.

İşin garip tarafı, Edirne merkez de 3-5 çıkarken, Bulgar kapısına yakın bir ilçede (şu an) 8 filan çıkıyor :D 8 Megabit iyi midir diyecem, iyi herhalde.
Edirne Merkez gördüğüm en yüksek hız 15 mbit ama genelde her yerde 6 mbit civarinda geziniyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı