0.2 ms fare önerisi

Mouseleri siz yazmadınız mı? Bu ikisinden hangisi olsun diye? Bu ikisinden hangisi olsun deyip de neden diye soru sormak da nasıl bir soru anlamadım.

-X5 Max
  • Exclusive BC3332-A Sensor
  • 10000 CPI
  • 250 IPS
  • ±100~10000CPI
  • 35 g

-HP Omen Reactor
  • 16.000 DPI optik sensör
  • 400 IPS / 50 g hızlanma
  • Yüksekliği ayarlanabilir avuç içi dayama desteği

Hızlanma, IPS değerleri daha yüksek. Omen'in sensörünü bilmiyorum ama Pixart PMW serisi olabilir. Sitesinde ya da inceleme sitelerinde belirtilmemiş ancak Logitech, Razer ile aynı sensör/kalitede gibi kelimeler kullanmışlar. Bir de ayarlanabilme özelliği ile daha ergonomik. Baş parmak desteği de var.

Zaten Omen ile karşılaştırma yapacağın asıl mouse X5'in Pro modeli. Bu ikisi arasında hangisi dersen belki X5 Pro bir tık önce diyebilirim. PMW 3389 kullanılmış onda. 2000Hz polling rate olayını artık alıp denemen lazım. Madem çok önemli o zaman biraz para biriktirip Razer Viper 8KHz alacaksın.

Son düzenleme:
Her şey için teşekkürler bu iki mouse arasında kaldım sizce hangisini almalıyım?

Omen Reactor alınabilir.

Mouseleri siz yazmadınız mı? Bu ikisinden hangisi olsun diye? Bu ikisinden hangisi olsun deyip de neden diye soru sormak da nasıl bir soru anlamadım.

-X5 Max
  • Exclusive BC3332-A Sensor
  • 10000 CPI
  • 250 IPS
  • ±100~10000CPI
  • 35 g

-HP Omen Reactor
  • 16.000 DPI optik sensör
  • 400 IPS / 50 g hızlanma
  • Yüksekliği ayarlanabilir avuç içi dayama desteği

Hızlanma, IPS değerleri daha yüksek. Omen'in sensörünü bilmiyorum ama Pixart PMW serisi olabilir. Sitesinde ya da inceleme sitelerinde belirtilmemiş ancak Logitech, Razer ile aynı sensör/kalitede gibi kelimeler kullanmışlar. Bir de ayarlanabilme özelliği ile daha ergonomik. Baş parmak desteği de var.

Zaten Omen ile karşılaştırma yapacağın asıl mouse X5'in Pro modeli. Bu ikisi arasında hangisi dersen belki X5 Pro bir tık önce diyebilirim. PMW 3389 kullanılmış onda. 2000Hz polling rate olayını artık alıp denemen lazım. Madem çok önemli o zaman biraz para biriktirip Razer Viper 8KHz alacaksın.
Hocam Omen Reactor PMW 3389 kullanmakta. X5 Max PMW 3389 kullanmıyor, X5 Pro PMW 3389 kullanıyor. Burada Omen her türlü önde, Polling Rate değerine gelirsek 2000 Hz ile 1000 Hz'in arasında 0.5 MS'lik bir fark var. Hissedebileceğinizi sanmıyorum.

Hocam Omen Reactor PMW 3389 kullanmakta. X5 Max PMW 3389 kullanmıyor, X5 Pro PMW 3389 kullanıyor. Burada Omen her türlü önde, Polling Rate değerine gelirsek 2000 Hz ile 1000 Hz'in arasında 0.5 MS'lik bir fark var. Hissedebileceğinizi sanmıyorum.

Her şey sensör değildir hocam, ergonomi olarak X5 Max çok daha önde. Ha hem sensör, hem ergonomi istenirsa X5 Pro alınır. Fakat biraz büyük bir mouse. Mouse'un gerisinden tıklamak isteniyorsa bilemeyeceğim.

Ben de aynısını yazdım zaten. Bu bilgiler fareyi alacak için: Polling rate yani tarama hızı, ne kadar yüksek tararsa o kadar hassas olur. Yüksek olması daha iyidir. 0.5ms daha hızlı taramıyor aslında ters mantık aynı zamanda daha fazla tarıyor, olaya bu yönüyle bakmak lazım. Yani fareyi sağa ve sola hızlıca ivmelendirdiğinizde ekranda fare imlecini ne kadar çok yakalıyorsanız fare imleci o noktalara ulaştı demektir. Örnek polling rate görsellerini paylaşıyorum. Sık görülen 1000Hz, seyrek görülen 125Hz.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-05-10 at 13.56.28 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-10 at 13.56.28 (1).jpeg
    42,4 KB · Görüntüleme: 49
  • WhatsApp Image 2021-05-10 at 13.56.28.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-10 at 13.56.28.jpeg
    32,8 KB · Görüntüleme: 40
Her şey sensör değildir hocam, ergonomi olarak X5 Max çok daha önde. Ha hem sensör, hem ergonomi istenirsa X5 Pro alınır. Fakat biraz büyük bir mouse. Mouse'un gerisinden tıklamak isteniyorsa bilemeyeceğim.
Omen almayı düşünüyordum bende eğer indirime düşerse X5 Pro alacağım sanırım.

Tek korkum, biraz boyutu büyük bir de Skatez'leri küçük gibi geldi bana, sıkıntı yaratmaz sanırsam.

Bloody onu da düşünmüş, mouse büyük olduğu için küçük elli insanlar için AFC isimli bir sistem geliştirmiş. Bu sistem sayesinde Mouse'un clickine neresinden basarsanız basın aynı hassasiyeti gösteriyor. Bu sayede gerisinden de bassanız bir şey fark etmiyor.

Skatezler'i biraz kötü evet, ama bir sorun olacağını zannetmiyorum.

Geri
Yukarı