0.7 puan ile kaçırılan liseye nasıl gidilir?

Evet mümkün. Ben nakil süreci bile değilken babama istediğim liseyi söylemiştim, ertesi gün o liseye gitmeye başladım. Nasıl yaptı veyahut sen nasıl bir yolunu bulursun bilemiyorum. Anadoludan Anadolu lisesine geçtim ben. Geçtiğim lise önceki okuduğuma göre daha iyiydi. İlk LGS'ye giren nesildenim, belki şuan geçiş olayları farklılık gösteriyordur.

Nakille girebilirsin ben liseye giderken lisenin puanından 15-20 puan aşağı olanların girdiğine şahit olmuştum.

2. dönem geçersin. :)

Tam olarak nasıl?
Evet mümkün. Ben nakil süreci bile değilken babama istediğim liseyi söylemiştim, ertesi gün o liseye gitmeye başladım. Nasıl yaptı veyahut sen nasıl bir yolunu bulursun bilemiyorum. Anadolu'dan Anadolu lisesine geçtim ben. Geçtiğim lise önceki okuduğuma göre daha iyiydi. İlk LGS'ye giren nesildenim, belki şu an geçiş olayları farklılık gösteriyordur.

Rica etsem babanızdan öğrenir misiniz nasıl yaptığını.

Bu işlerde torpil falan dönüp dönmediğini bilmiyorum ancak liselerde de büyük ihtimalle dönüyordur. Çevremden duyduğum kadarıyla düşük puanla iyi liselere gidenler varmış herhalde. Ek olarak gitmek istediğiniz okulun nakil alıp almadığına da bakmanız gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı